Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah Kusursuzluk Beklemez Kul'dan

ayþenur

New member
Katılım
28 Kas 2006
Mesajlar
14
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
39
Allah kusursuzluk beklemez

Dostların bile çoğu kez senden hatasızlık bekliyor senden.
Hata ettiğinde şaşırıyorlar,küsüyorlar,hatalarını bir türlü yakıştıramıyorlar sana.
Bilmeden hata etsen bile affetmekte zorlanıyorlar.
Yanlışından dönsen bile,eskisi kadar kolay sevemiyorlar.
Hata ettiğinde gözden düşüyorsun.
Oysa Rabbin hata edebileceğini biliyor.Yaratan bilmez mi?
Kusurların olabileceğini sana açıkça söylüyor.
Bağışlayacağının en başından kulağına fısıldıyor.
Senden sadece hatanı kabullenmeni istiyor.
İçten içe duyduğun pişmanlığı bile özür sayıyor.
Affediyor,affederek seviyor,severek affediyor.
O senden kusursuzluk beklemiyor.ancak kusursuz biri kusursuzluk beklentisinde olmaz. Ve sorarım sana kusursuzluk beklentisi başlı başına bir kusur değil midir?
Sevenler seni yaptığın hatalarda yüzüstü bırakmadı mı,eleştirip mahkum etmedi mi? ya Rabbine karşı yaptığın hatalar….saysan kaç sıfırlı rakam eder,üst üste yığsan yerden göğe yol olur.ama bak O seni sevmeye devam ediyor ki seni hediyelere boğmaktan geri durmuyor.yeryüzünün nimetlerini önüne seriyor,sana ummadığın yerden ummadığın armağanlar gönderiyor.gözünün aralığında bütün bir kainatı seyrettirmesi bile tek başına bir hediye değil mi?
Hala nefes alıp verebiliyorsan,hala yiyecek birkaç lokman,içecek birkaç yudum suyun varsa bu bile başlı başına bir armağandır.
Peki ama kendisine onca hediye veren cömert bir ev sahibine nankörlük etmek,hediyeleri kendinin kazanarak elde ettiğini iddia etmek,hediyeleri kendinin kazanarak nankörlük ve kusurdan başka ne ile ifade edilebilir?
 

yýldýz

New member
Katılım
22 Ağu 2006
Mesajlar
1,359
Tepkime puanı
8
Puanları
0
Selamün aleyküm.
ALLAH(c.c.) razı olsun kardeşim. Bu konuya uygun mu bilemiyorum ama bende güncel birşey yazayım dedim.

Litvinenko Müslüman mıydı?
İngiltere'de esrarengiz bir şekilde hayatını kaybeden Rus ajan Litvinenko, ölmeden önce Müslüman geleneklerine göre gömülmek istemiş. Peki, bu iddiayı kim dile getirdi?
04 Aralık 2006 16:21

İngiltere'de zehirlenerek öldüğü açıklanan eski KGB ajanı Aleksandır Litvinenko'nun, ölmeden önce cenazesinin "Müslüman geleneklerine uygun olarak" gömülmesini istediği bildirildi.

Litvinenko'nun babası Valter Litvinenko Rus Kommersant gazetesine yaptığı açıklamada, kollarındayken hayatını kaybeden oğlunun, cenaze töreninin Müslüman geleneklerine uygun bir şekilde yapılmasını istediğini söyledi.

Oğlunun bu isteğine olumlu karşılık verdiğini belirten baba Litvinenko, "Ona aynen istediğin gibi olacak dedim. Önemli olan her şeye kadir olan yaratıcıya inanmak. Tanrı tektir" dedi.

Oğlunun ölümünden eski KGB ajanlarının sorumlu olduğu iddialarına katılmadığını, öldürülmesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in rolü olduğuna inandığı söyleyen Valter Litvinenko, "Hiçbir emekli örgütü gibi bir kuruluş eski ajanı öldürmez. Oğlumun öldürülmesi için tepeden gelen bir emir vardı. Bunun, Putin'in izniyle Rus gizli servisleri tarafından yapıldığına dair hiçbir kuşkum yok" diye konuştu.

Litvinenko, oğlunu toprağa verdikten sonra tehlikeli olmasına rağmen Rusya'ya döneceğini de sözlerine ekledi.

AA

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=202949 sitesinden alıntıdır.
:rolleyes:
 
Üst Alt