Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah(c.c) bize yeter!!!

nurullah_01

New member
Katılım
15 Ocak 2007
Mesajlar
488
Tepkime puanı
14
Puanları
0
Yaş
40
Konum
huzur diyarýndan
Sahip olduklarınızın sizin olduğunu düşünüyorsanız muhtaçsınız demektir.Varlık içinde yokluğu görmemişseniz, yoksulsunuz demektir.
Cesaret, Allah'tan hakkıyla korkmaktır; korkmuyorsanız korkaksınız demektir.Kelimeler kalbinde hikmetler taşır, hikmeti görmüyorsanız cahilsiniz demektir.İnfak etmek, azametle bilinir; vermeye güç yetirirken veremiyorsanız âcizsiniz demektir. Ama bir ömrün kavşağında durup geçmişe set çekebiliyorsanız cesursunuz demektir.

Sebeplerin ardındaki sebebi, her şeyin üstündeki müsebbibi arıyorsanız ârifsiniz demektir.Vazgeçilmez olan için kendinizden bile vazgeçtiğinizde hazırsınız demektir.Ve bir gün her şeyiniz hiçbir şey olduğunda, gemileri yakmak için imkansızı düşlerken... ALLAH SİZE YETER... Doğumla ölüm arasında, gecenin karanlığında, bir şafak aydınlığında, dört mevsim yedi iklimde... ALLAH BİZE YETER. İhtiyacı yaratan, hiçbir şeye muhtaç olmayan, lütfeden, ihsân eden ALLAH BİZE YETER. Kimsesiz kaldığımızda, mutluluğumuz alındığında ellerimizden, yalnız bırakıldığımızda, suçlandığımızda, kınandığımızda; bir seccadenin şefkatinde dualar kalbimize deyip geçerken, dil ile ikrar edilen kalp ile tasdik olunduğunda... ALLAH BİZE YETER.
Kalbimiz ağrıdığında, dilimiz dolandığında, omuzlarımızın üzerinizdeki yükün altında ezilirken; sevilmediğimizde, sorulmadığımızda, anılmadığımızda...Yorulduğumuz zaman, direnmekten vazgeçmeyi düşündüğümüzde, hata ettiğimizde günahın pişmanlığıyla tükenirken...Velhasıl yandığımız zaman zulmetin alevinde, ateşi serin ve selametli kılan ALLAH BİZE YETER.
Duanın gücünü anlayıp yalnız O'ndan istediğimizde, O'na dayanıp güvendiğimizde, O'ndan başka hiçbir şeyimiz kalmadığında...ALLAH BİZE YETERO, ne güzel bir vekil, O ne güzel bir dost, ne güzel bir yardımcıdır.Ey Rabbimiz, bizleri Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır...
 
Üst Alt