Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah bir!

sinang

New member
Katılım
10 Eyl 2006
Mesajlar
1,628
Tepkime puanı
276
Puanları
0
Konum
bezm-i ezelden
Esselamü aleyke değerli kari-i.Evet muhakkak bizler bir imtihan diyarına atılmışız.Şu diyarı gurbette itminan arıyoruz.Gönül itminana tevhidin mana-i hakikatına kavuşmakla erecektir.İslama mana-i hakikatta girecektir,yoksa gönülden ve kafadan kopmuş bir iman şekilciliktir,belki şu manada farizalar şekilden ibarettir.Bunun tam tersi ise hiç doğru değildir.

Yalnız bir Allah'a kul olduğunu unutan toplumlar ve fertler dinin onda birinden bile mahrumdur,dense doğrudur.Bunu hissetmeyen vicdanlar herhalükarde nefsin arzularıyla susturulmuş ve çürümeye mahkum bırakılmıştır.

Toplumlar ve fertler vicdanında tevhidi tam manası ile duymadıkça ve kabullenmedikçe bu nefislere dinin diğer vecibeleri ağır gelecek ve tam manası ile islam nimetinden bu toplumlar ve fertler elbette mahrum kalacak,aç ve açıkta nefisler etrafta kol gezecek hayat tüm unsurlarıyla yaşanmaz bir hal alacak savaşlar zulum devam edecektir.

Yalnız Allah'a kul olanların yurdudur,cennet,onlar itminana erecekler hüsrana uğramayacaklardır elbet!Asıl manada da şu dünyayı ihya eden bu zümrelerdir,maddi-manevi..!


Sürçü lisan ettimse af ola!Selametle..


İSTİKBAL İSLAMINDIR..!
 

reyyan

New member
Katılım
29 Eyl 2006
Mesajlar
1,279
Tepkime puanı
18
Puanları
0
Yaş
44
agzına yüreyine saglık
 
Üst Alt