Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aklıma takılan bir soru.

doruk

New member
Merhaba arkadaşlar,

Dün gece bir belgeselde, dünyanın bir ucundaki, balta girmemiş bir ormanın yerlilerini seyrederken, bu insanlar vahy'den habersiz neye göre, nasıl yargılanacak? Cennete, cehenneme neye göre gidecekler? gibi sorular takıldı.

Fikirlerinizi öğrenmek isterim.

yigit

New member
Benim bildiğim; bu insanlar İslamiyetten habersizlerse, hiç duymamışlarsa mesul olacakları tek şey Allaha inanmak. Ama sadece Allaha. Puta ota böceğe falan değil.

Her aklı selimin Yapması gereken şey Allaha inanmak.

doruk

New member
O zaman akla diğer bir soru geliyor...

Herhangi bir kitabın irşadından uzak, tekil Allah inancına varılabilir mi?

Yanlış anlaşılmaya müsait bir soru olduğunun farkına vardım. Devam eden soru mu geri alıyorum. Hatam oldu ise Allah'tan afv diliyorum.

yigit

New member
doruk' Alıntı:
O zaman akla diğer bir soru geliyor...

Herhangi bir kitabın irşadından uzak, tekil Allah inancına vaılabilir mi? Cevap, evet ise kitapların hedefi nedir? Yok eğer hayır ise bu yerlilerin sorumluğu ne ölçüdedir?

Nisa-40. Şüphe yok ki Allah zerre kadar haksızlık etmez..............

Şu ayet ile Allaha güvenmek yeterlidir.

Allah sonsuz adalet sahibidir ve bu insanlarada adaletlice davranacağı su götürmez bir gerçektir.

Kitapların hedefi nedir demişsin.

Sorun tuhaf. Ne demek kitapların hedefi nedir??? SENCE nedir???Sanki karşımda hiç kitap okumamış biri varmışda bu soruyu soruyormuş gibi geldi.

Allahın varlığını ve birliğini zaten anlatırlar ama sadece bunumu anlatırlar???Oku güzel kardeşim. Mesajları anlarsın.

Mantıklı bir soru değil. Kusura bakma...

-melih-

New member
harika bir soru....
Allah Razı Olsun...
cevabı da yine Kur'an'dadır inşallah...
Allah'ın murşidleri, kavim resulleri her zaman her kavimde yaşamaktadır...
Bu insanlara kutsal kitaplar belki hiçbir zaman ulaşamıyacak ama Allah o kavimlerde resullerini mutlaka her devirde hayata geçirecek ve o insanlar da teblige muhattap olacaklardır...resullerin amacı insanları hidayete erdirmek, amenu olanları mujdelemek, amenu olmayanları ise uyarmaktır...cehenneme girenlere cehennem bekçileri "sizlere sizin için içinizden resullerimiz gelip te buraya geleceğinizi soylemediler mi?" sorusunu sorduklarında hepsi "evet geldiler...ama biz onlara inanmadık dedik" diyecekler...işte Allah'ın resulleri bu sebebiyetle her zaman her devirde var olacaktır inşallah...

Allah Razı Olsun...

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
yigit' Alıntı:
Benim bildiğim; bu insanlar İslamiyetten habersizlerse, hiç duymamışlarsa mesul olacakları tek şey Allaha inanmak. Ama sadece Allaha. Puta ota böceğe falan değil.

Her aklı selimin Yapması gereken şey Allaha inanmak.
CANIM KARDEŞİM BENİM
SENİN BİLDİĞİN DEĞİL KURAN NE SÖYLÜYOR ÖNEMLİ OLAN O
KURANI KERİM NE SÖYLÜYOR;

MULK-8: Tekâdu temeyyezu minel gayz(gayzi), kullemâ ulkıye fîhâ fevcun seelehum hazenetuhâ e lem ye’tikum nezîr(nezîrun).
(Cehennem) nerede ise öfkesinden çatlayacak gibi olur. Herbir grup oraya (cehenneme) atıldığında, cehennem bekçileri (vazifelileri) onlara: “Size nezir (ikaz edici, uyarıcı) gelmedi mi?” diye sorarlar.

HİÇ KİMSE YOKTUR Kİ TEBLİĞE MUHATAB OLMASIN DA CEHENNEME GİTSİN

MULK-9: Kâlû belâ kad câenâ nezîrun fe kezzebnâ ve kulnâ mâ nezzelallâhu min şey'(şey'in), in entum illâ fî dalâlin kebîr(kebîrin).
(Cehenneme atılanlar) derler ki: "Evet, andolsun ki bize nezir geldi. Ama biz, onu yalanladık ve Allah, hiçbir şey indirmemiştir, dedik ve siz, büyük bir sapıklık içindesiniz, dedik.”

YİĞİT KARDEŞİM ALLAH A İNANMAK YETMİYOR BAK AYETTE ALLAH A İNANIYORLAR AMA UYARICI NEZİRE İNANMIYORLAR VE ALLAH SANA VAHYETMEDİ DİYORLARMIŞ

MULK-10: Ve kâlû lev kunnâ nesmau ev na'kılu mâ kunnâ fî ashâbis saîr(saîri).
Ve derler ki: "Eğer biz işitmiş ve akletmiş (idrak etmiş) olsaydık burada ateş ehlinin içinde mi olurduk?"

VE ONLARCA AYET VAR HER KAVİME RESUL ELÇİ UYARICIKLARIN MUTLAKA KIYAMETE KADAR GİDECEĞİNİ SÖYLEYEN VE İNSANLARI KAVMİNİN DİLİYLE ALLAH A ÇAĞIRACAĞINI ANLATAN ONLARCA AYET

ALLAH ADALETLİDİR KİMSEYE HAKSIZLIK YAPMAZ

İSRA-15: Menihtedâ fe innemâ yehtedî li nefsih(nefsihî), ve men dalle fe innemâ yadıllu aleyhâ, ve lâ teziru vâziretun vizre uhrâ, ve mâ kunnâ muazzibîne hattâ neb’ase resûlâ(resûlen).
Kim hidayete erdiyse sadece kendi nefsi için (nefsini tezkiye ettiği için) hidayete erer. Öyleyse kim dalâlette ise sorumluluğu sadece kendi üzerinde olarak dalâlette kalır. Yük taşıyan (günahı yüklenen) bir kimse, bir başkasının yükünü (günahını) yüklenmez.Ve Biz,bir resûl göndermedikçe “azap edici ” olmadık

İBRÂHÎM-4: Ve mâ erselnâ min resûlin illâ bi lisâni kavmihî li yubeyyine lehum, fe yudillullâhu men yeşâu ve yehdî men yeşâ’(yeşâu), ve huvel azîzul hakîm(hakîmu).
Hiçbir resûlümüz yoktur ki; Biz, onu kendi kavminin lisanıyla göndermiş olmayalım. Onlara (kendi lisanlarıyla) beyan etsin (açıklasın) diye. Öyleyse Allah, dilediğini (Allah’a ulaşmayı dilemeyenleri) dalâlette bırakır. Dilediğini (Allah’a ulaşmayı dileyenleri) hidayete erdirir. Ve O, Azîz’dir, hikmet sahibi’dir.

MU'MİNUN-44: Summe erselnâ rusulenâ tetrâ, kullemâ câe ummeten resûluhâ kezzebûhu fe etbâ’nâ ba’dahum ba’dan ve cealnâhum ehâdîs(ehâdîse), fe bu’den li kavmin lâ yu’minûn(yu’minûne).
Sonra Biz, resûllerimizi ardarda (arası kesilmeksizin) gönderdik. Her ümmete resûlü geldiği zaman, her defasında onu yalanladılar. Biz de onları birbiri arkasından (helâk ettik). Ve onları efsane kıldık. Artık mü’min olmayan kavim (Allah’ın rahmetinden) uzak olsun.

NAHL-36: Ve le kad beasnâ fî kulli ummetin resûlen eni’budûllâhe vectenibût tâgût(tâgûte), fe minhum men hedallâhu ve minhum men hakkat aleyhid dalâleh(dalâletu), fe sîrû fîl ardı fanzurû keyfe kâne âkıbetul mukezzibîn(mukezzibîne).
Ve andolsun ki; Biz, bütün ümmetlerin (milletlerin, kavimlerin) içinde bir resûl beas ettik (hayata getirdik, vazifeli kıldık). Allah’a kul olsunlar ve taguttan (insan ve cin şeytanlardan) içtinap etsinler (sakınıp kurtulsunlar) diye. Onlardan bir kısmını, Allah hidayete erdirdi ve bir kısmının da üzerine dalâlet hak oldu. (Resûllere tâbî olanlar hidayete erdi, tâbî olmayanların ise üzerine dalâlet hak oldu.) Artık yeryüzünde gezin. Böylece yalanlayanların akıbetinin, nasıl olduğuna bakın (görün).

ALLAH KURANDA HİÇBİR ŞEYİ EKSİK BIRAKMADIĞINI SÖYLÜYOR GÖREBİLEN GÖRÜR

EN'AM-38: Ve mâ min dâbbetin fîl ardı ve lâ tâirin yatîru bi cenâhayhi illâ umemun emsâlukum, mâ farratnâ fîl kitâbi min şey’in summe ilâ rabbihim yuhşerûn(yuhşerûne).
Ve yeryüzünde yürüyen hayvanlardan ve iki kanadıyla uçan kuşlardan ne varsa (4 ayaklı) hiçbir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiçbir kuş yoktur ki; sizin gibi ümmet olmasınlar. Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. Sonra Rab’lerine haşrolunacaklar (olunurlar).

SEVGİLİ KARDEŞİM YİĞİT İNŞAALAH SENİ İSTEMEDENDE OLSA KIRMAMIŞIMDIR
İSTEMEDEN KİMİN KALBİNİ KIRDIYSAM ÖZÜR DİLERİM BENİ AFFEDİN

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Muhakkakki Sizler HAdiselerin yazılı olduğu kitap. (Sizin İncil dediğiniz....) Değildir baş tacı ettiğiniz. Hz. İsa As. dır gözümde.
Bu itibar ile Allah inancının Misyonerlik ile veya başkaca herhengi bir sebeple don giyme adabı dahi olmayan insanlara Kitap dağıtmak ve Onların bunu okumasını beklemek yeterli değildir. Zira Okumakta bilmezler. Anlatınızda.

Yahu İslam Sancağı Altında Gölgelenen Geçmişinde İslamın Kılıcı Olarak anılan bir toplumla Ne uğraşınız. Bu abese nedir. Türlü iftiralar karalamalar.
Ayetler vermeler.
Kuranda Allah Birdir yazıyor onuda idrak ederek okumanızı salık veririm. Eğerki Okuma içtihadında iseniz. Değilseniz LÜTFEN mubarek yayınlarınızı Karalama sitelerinizde devam ettiriniz.

İslamacevap gibi sanki soru sorduk..!

Bana cevap yazmak zahmetine girmeyiniz. Sadece Rabiniz kaç tanedir? Sorusuna cevap veriniz ve Polemik yapmayınız.... ADIMA

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
E R H A N' Alıntı:
CANIM KARDEŞİM BENİM
SENİN BİLDİĞİN DEĞİL KURAN NE SÖYLÜYOR ÖNEMLİ OLAN O
KURANI KERİM NE SÖYLÜYOR;

MULK-8: Tekâdu temeyyezu minel gayz(gayzi), kullemâ ulkıye fîhâ fevcun seelehum hazenetuhâ e lem ye’tikum nezîr(nezîrun).
(Cehennem) nerede ise öfkesinden çatlayacak gibi olur. Herbir grup oraya (cehenneme) atıldığında, cehennem bekçileri (vazifelileri) onlara: “Size nezir (ikaz edici, uyarıcı) gelmedi mi?” diye sorarlar.

HİÇ KİMSE YOKTUR Kİ TEBLİĞE MUHATAB OLMASIN DA CEHENNEME GİTSİN

MULK-9: Kâlû belâ kad câenâ nezîrun fe kezzebnâ ve kulnâ mâ nezzelallâhu min şey'(şey'in), in entum illâ fî dalâlin kebîr(kebîrin).
(Cehenneme atılanlar) derler ki: "Evet, andolsun ki bize nezir geldi. Ama biz, onu yalanladık ve Allah, hiçbir şey indirmemiştir, dedik ve siz, büyük bir sapıklık içindesiniz, dedik.”

YİĞİT KARDEŞİM ALLAH A İNANMAK YETMİYOR BAK AYETTE ALLAH A İNANIYORLAR AMA UYARICI NEZİRE İNANMIYORLAR VE ALLAH SANA VAHYETMEDİ DİYORLARMIŞ

MULK-10: Ve kâlû lev kunnâ nesmau ev na'kılu mâ kunnâ fî ashâbis saîr(saîri).
Ve derler ki: "Eğer biz işitmiş ve akletmiş (idrak etmiş) olsaydık burada ateş ehlinin içinde mi olurduk?"

VE ONLARCA AYET VAR HER KAVİME RESUL ELÇİ UYARICIKLARIN MUTLAKA KIYAMETE KADAR GİDECEĞİNİ SÖYLEYEN VE İNSANLARI KAVMİNİN DİLİYLE ALLAH A ÇAĞIRACAĞINI ANLATAN ONLARCA AYET

ALLAH ADALETLİDİR KİMSEYE HAKSIZLIK YAPMAZ

İSRA-15: Menihtedâ fe innemâ yehtedî li nefsih(nefsihî), ve men dalle fe innemâ yadıllu aleyhâ, ve lâ teziru vâziretun vizre uhrâ, ve mâ kunnâ muazzibîne hattâ neb’ase resûlâ(resûlen).
Kim hidayete erdiyse sadece kendi nefsi için (nefsini tezkiye ettiği için) hidayete erer. Öyleyse kim dalâlette ise sorumluluğu sadece kendi üzerinde olarak dalâlette kalır. Yük taşıyan (günahı yüklenen) bir kimse, bir başkasının yükünü (günahını) yüklenmez.Ve Biz,bir resûl göndermedikçe “azap edici ” olmadık

İBRÂHÎM-4: Ve mâ erselnâ min resûlin illâ bi lisâni kavmihî li yubeyyine lehum, fe yudillullâhu men yeşâu ve yehdî men yeşâ’(yeşâu), ve huvel azîzul hakîm(hakîmu).
Hiçbir resûlümüz yoktur ki; Biz, onu kendi kavminin lisanıyla göndermiş olmayalım. Onlara (kendi lisanlarıyla) beyan etsin (açıklasın) diye. Öyleyse Allah, dilediğini (Allah’a ulaşmayı dilemeyenleri) dalâlette bırakır. Dilediğini (Allah’a ulaşmayı dileyenleri) hidayete erdirir. Ve O, Azîz’dir, hikmet sahibi’dir.

MU'MİNUN-44: Summe erselnâ rusulenâ tetrâ, kullemâ câe ummeten resûluhâ kezzebûhu fe etbâ’nâ ba’dahum ba’dan ve cealnâhum ehâdîs(ehâdîse), fe bu’den li kavmin lâ yu’minûn(yu’minûne).
Sonra Biz, resûllerimizi ardarda (arası kesilmeksizin) gönderdik. Her ümmete resûlü geldiği zaman, her defasında onu yalanladılar. Biz de onları birbiri arkasından (helâk ettik). Ve onları efsane kıldık. Artık mü’min olmayan kavim (Allah’ın rahmetinden) uzak olsun.

NAHL-36: Ve le kad beasnâ fî kulli ummetin resûlen eni’budûllâhe vectenibût tâgût(tâgûte), fe minhum men hedallâhu ve minhum men hakkat aleyhid dalâleh(dalâletu), fe sîrû fîl ardı fanzurû keyfe kâne âkıbetul mukezzibîn(mukezzibîne).
Ve andolsun ki; Biz, bütün ümmetlerin (milletlerin, kavimlerin) içinde bir resûl beas ettik (hayata getirdik, vazifeli kıldık). Allah’a kul olsunlar ve taguttan (insan ve cin şeytanlardan) içtinap etsinler (sakınıp kurtulsunlar) diye. Onlardan bir kısmını, Allah hidayete erdirdi ve bir kısmının da üzerine dalâlet hak oldu. (Resûllere tâbî olanlar hidayete erdi, tâbî olmayanların ise üzerine dalâlet hak oldu.) Artık yeryüzünde gezin. Böylece yalanlayanların akıbetinin, nasıl olduğuna bakın (görün).

ALLAH KURANDA HİÇBİR ŞEYİ EKSİK BIRAKMADIĞINI SÖYLÜYOR GÖREBİLEN GÖRÜR

EN'AM-38: Ve mâ min dâbbetin fîl ardı ve lâ tâirin yatîru bi cenâhayhi illâ umemun emsâlukum, mâ farratnâ fîl kitâbi min şey’in summe ilâ rabbihim yuhşerûn(yuhşerûne).
Ve yeryüzünde yürüyen hayvanlardan ve iki kanadıyla uçan kuşlardan ne varsa (4 ayaklı) hiçbir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiçbir kuş yoktur ki; sizin gibi ümmet olmasınlar. Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. Sonra Rab’lerine haşrolunacaklar (olunurlar).

SEVGİLİ KARDEŞİM YİĞİT İNŞAALAH SENİ İSTEMEDENDE OLSA KIRMAMIŞIMDIR
İSTEMEDEN KİMİN KALBİNİ KIRDIYSAM ÖZÜR DİLERİM BENİ AFFEDİN

doruk

New member
Merhaba Ozi ve Karababa,

Hz. Musa(a.s.) da, Hz İsa (a.s.) da, Hz. Muhammed de (s.a.v.) müslümandı/Allah'a teslim olmuşlardı. Allah bizi onlara uyanlardan yapsın.

Son kitap Kur'an, Tevrat'ı da, İncil'i de doğrulayıcı olarak indi. Hepsi rabbimizdendir. Hiçbirini diğerinden ayırd etmeyiz. Biz onların hepsine iman ettik.

Son kitap Kur'an'ın içinde, şu andaki İncil ve Tevrat'ta olanları destekleyenler varsa bu onların güvenilirliği için delil olabilir. Ancak bir grub, özellikle Yahudiler'den, kendi elleriyle kitap yazıp, Allah katındandır diye sattılar. Şu andaki Tevrat diye anılan kitap, orjinalliğini açıka kaybetmiştir. Bu İncil içinde geçerlidir. Kur'an tek başına, bir insanı hakkın rızasına yürütebilecek bir kitaptır.

Diğer taraftan, din düşmanlığı yapmak müslümanlara yakışmaz. Yani din için birbirimizi kırmaya değmez. Din de zorlama yoktur. Bunu akıldan çıkarmadan sanırım sonuçsuz tartışmalardan kaçınıp birbirimizi anlamaya gayret etmeliyiz.

3/64:

De ki: "Ey Ehlikitap! Sizin ve bizim aramızda aynı olan şu söze gelin: "Allah'tan başkasına kulluk etmeyelim, O'na hiçbir şeyi ortak koşmayalım. Allah'ın berisinden birbirimizi rabler edinmeyelim!" Eğer yüz çevirirlerse şöyle söyle: "Tanık olun, biz müslümanlarız/Allah'a teslim olanlarız!"

Rabbimizin, efendimize (s.a.v.) emrettiği tavır bu ise bize de başka türlüsü yaraşmaz.

Vesselam.

TOMAN

New member
ozi' Alıntı:
Merhaba "Karababa",

ALLAH SADECE BiRDiR, "BiR"!

iSA PEYGAMBER ALLAH TARAFINDAN YARATILMI$TIR!

BEN, TANRISAL OLMAYAN BiR ÖGRETi OLAN "TESLiSE" yani "ÜçLÜGE iNANMAM!

Ho$çakalin...

O ZAMAN SİZDE MÜSLÜMAN OLMALISINIZ ÇÜNKÜ MÜSLÜMANLARDA ALLAH BİRDİR DİYOR VE HZ. İSA'YI PEYGAMBER KABUL EDİYOR. KİMSE ONUN PEYGAMBERLİĞİNİ İNKAR ETMİYOR İSLAM DİNİNDE Kİ ETSE MÜSLÜMAN OLAMAZ ÇÜNKÜ MEVLA AÇIK VE NET BİR ŞEKİLDE BİLDİRMİŞ. BİZ ONU BABASIZ DÜNYAYA GETİRDİK YARATTIK DİYE ONU BEŞİKTE KONUŞTURAN VE ONU ÖLÜLERİ DİRİLTME İZNİ VEREN ALLAH BİZİMDE ALLAH'IMIZ O ZAMAN SENİN MÜSLÜMANLIKTAN KAÇMANIN SEBEBİ NEDİR OZİ ? ÜÇLÜĞE İNANMIYORSAN MÜSLÜMANLIK SANA TERS GELMEMELİDİR. YADA MÜSLÜMANLIKTA SANA TERS GELEN NEDİR MÜSLÜMAN OLMAMA SEBEBİN NEDİR.

TiKky

New member
SELAMIN ALEYKÜM

Arkadaşlar Mümkünse Hepimiz Susalım oldu mu !!!

Benim acizane Allah'ın Garip kulları olan İslamın Gülleri olan Din kardeşlerim gördüğüm kadarıyla ve okuya bildiğim kadarıyla ,Acizane bilgileri ve Şanı Büyük Yüce Kitabımız KUR'AN'I KERİMİN ALTIN KIYMETİNDEKİ AYETİ KERİMELERİYLE VE BERABERİNDE DE SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ HZ.MUHAMMED (Sallallahu Aleyhi vesellemin) Mübarek ağızlarından dökülen Hadisi şerifleri ile süsleyerek sana cevap vermişler...

Buyur Sende ( Devamlı yazıyorsun ya hep İncilden ayetler gördüğüm kadarıyla her konu hakkında ... )

1.Senin Kitabın İncil Bu konuya Ne yanıt vermiş Hani Şu popo ( Özürdilerim Nedense A Harfim klavyede basmadı :D ) Popoların Popoluk İLİMLERİNDEN yazmış olduğu İncil VEYA kitaplarında Bu konuya Ne cevap verilmiş ?

2.cisi ise Malum İncil de benim bilgime göre dünyaya ışık tutmak için indirilmiş O zaman incilin indirildiği dönemde BALTA GİRMEMİŞ ORMANDAKİLERİN durumu neydi ?

3. İse Dininiz sadece Nasıralı Hristiyanlara inmiş iseler O zaman Hristiyanlar ve sizin İlahınız Milliyetçimi ki ( Ben sizin İnandığınız 3 lemeli ilahı Ret !!! Ediyorum ) Milliyetçi ise Hangi ülkede ve bayrağı nedir ?

4.İse Bu konuda incilde Bilgi Varsa neden onu Bizimle paylaşmıyorsun Son olarak !!!

5.İncilde bilgi vardıda neden İLK KAYNAK OLARAK ONA DANIŞMADIN DA bize sordun Yoksa kendi kitabını bilmiyor musun Okumuyor musun Yada inan mıyormusun Yada yokmu Veya Varda Tatmin edici bir cevabı mı Yok ??? )

Hadi bakalım Buyur BİZİ AYDINLATTTTT :) AYDINLANMAKKK İSTİYORUMMM

TiKky

New member
ozi' Alıntı:
Kisaca söylemem gerekirse, Ben 26 ya$ina kadar Müslümandim ancak uzun ve Titiz ara$tirmalarimin sonunda ana babamin bana empoze ettigi inanci birakmaya ve Mukaddes Kitap ögretilerine göre ya$amaya karar verdim.

Ho$çakalin...

Önemli değil sıkma Canını ozi :)

HERKEZ BİZİM GİBİ MÜKEMMEL OLAMAYA BİLİYOR
:15_1_70v: :15_1_70v: :15_1_70v:

yigit

New member
ozi' Alıntı:
-----"MÜSLÜMAN OLMAMA SEBEBİN NEDİR."

Bunun BiRKAç sebebi var ancak bu sebepleri yazmam sizi veya ba$ka arkada$lari rencide edebilir, böyle olmasini istemem!

Kardeşim 1 kere teslise inanmayan hristiyan olamaz. Bunu nerede hangi mezhebe sorarsan sor bu böyledir.

Teslisi savunduğumdan değil. Bu böle.

Peki müslüman olmama sebeplerini yazmanı senden rica ediyorum. Nedir seni engelleyen? Bunu paylaşmanı istiyorum.

Yazacakların bizleri rencide edebilir demişsin. Boşver kardeşim. Burada ne şerefsizler( sözüm sana değil ) gördük saçma sapan konularda yazılar yazan.

Yaz sen buraya. Nedir seni islamdan uzaklaştıran?? Nedir seni hristiyanlaştıran??

Madem titiz bilgilerinle araştırıp geçiş yapmışsın. Bizden esirgemessin umarım kardeşim ;)

TiKky

New member
Yazamaz ki Yazamaz ki :)

Buyur yiğitin dediği gibi önce benim sorumada mümkünse bir yanıt verir neden müslüman olmadığınıda bir topik ile açar belirtirsen Bizide aydınlatmış ola bilirsin ...

Bakalım biz nerede ne yanlış yapmışız .. Üstelik Misyoner değil misin sen ? Buyur anlat bakalım bize Göster MİSYONUNU ... :)

yigit

New member
Yok canım. Amacım kızdırmak falan değil. Gaza getirmekte değil. Arkadaş teslise inanmıyor. Haliyle kendisi bir hristiyanda değil. Hiçbir yerde kabul görmez yani.

Teslise inanmamasınıda yadırgamıyorum. Tamamen isabetli ve mantıklı bir seçim. Teslisin elle tutulur mantıklı hiçbir yanı zaten yok.

Merak ettiğim arkadaş titiz araştırdığını söylüyor.

Bende islamı neden bıraktın diyorum. bunu gerçekten merak ettiğimden soruyorum. Yoksa amacım kimseyi tahrik etmek falan değil. Dalgada geçmeyelim lütfen.

Umarım cevap verirsin arkadaş...

M

mkilic

Guest
Konuyla alâkalı değil ama ben de aklıma takılan bir soru sormak istiyorum.

Türkiye'deki kiliselerde ibadet dili Türkçe'yken,
camilerdeki ibadet dili Arapça.

Sizce burda bir terslik yok mu? :confused:

M

mkilic

Guest
Aklıma takılan diğer bir soru da şu:

Kuran, İncil, Tevrat ve diğer kutsal kitapların hiçbirinde dinozorlarla ilgili tek bir cümle yok. Bunun nedeni nedir? :confused:

caliskan4

New member
allah'A İMAN

allah'A İMAN

allah inancı olduktan sonra bence sorun yaşamazlar

Üst Alt