Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ağlamak Güzeldir....

samanyolu

New member
.!!!!
Gecenin bir yarısı elimde islami bir derginin sayfaları arasında geziniyordum..Aslında niyet okumak mı hayır !!Aslında yorgun ruhum bir şifa kapısı arıyordu sessiz sessiz;

Hayat işte her köşe başı bir vesileyle hareket ettirir insanı Hayra doğru;Ve küçük bir parmak hareketiyle sayfalar çeviriken bir anda aradığım bir güzellik görmüştüm..;

Sayfanın köşesinde okuduğum bir hadis tamda aradığım güzelliği çıkarmıştı karşıma;

Hani derlerya kul neyi isterse Cenabı Hakk onu verirmiş .Aslında daha öncede okumuştum bu kudsi hadisi ama nedense bu sefer bana daha tatlı daha etkili gelmişti ruhumun ihtiyacına binaen ..

hadis şöyleydi

Abdullah İbnu Mes’ud (RA) anlatıyor:
“Resülullah Aleyhissalatu Vesselam buyurdular ki

:Sinek başı kadar olsa Allah (c.c) korkusuyla yaş döken ve bu yaş yanak yumrusuna kadar akan hiç bir mümin kul yoktur ki Allah (c.c) onu ebedi )ateşe haram etmesin !!!!

işte aradığım güzelliği bulmuştu;Tetikte bekleyen gözlerim ..Ağlamak ağlamak ağlamak!!

Ağlamaktan gözleriniz mi görmeyecek? Varsın görmesin!!!

Gülmekten kalplerimiz kararacağına, bırakalım gözlerimiz kör olsun ağlamaktan.

Ağlayıp da rahmet pınarlarına dönsün göz pınarlarımız. Kim bilir belki de Allah o gözlerden cennet ehline ab-ı kevser içirir.

Ve der ki; “benim için ağlayan gözler cennetin rahmet çeşmeleridir. Ben o gözlerden cennet ehline vuslat şarabı içiririm”

Evet, ağlamak çağrıdır sevgiliye, sessizce rahmetle... Ağlamak kesip yüreğini kanını feda etmektir sevgili uğruna. Ağlamak, anlamaktır sevgilinin sırrını.

Gözyaşı cennettir. Dil ile susmak ama göz ile konuşmaktır ağlamak.

Gözlerin dilidir gözyaşı. Ve Allah(c.c) çok iyi bilir gözyaşının dilini.

Bu yüzden misafir olur ağlayan kalbe.

İşte bundandır ağlayıp rahatlamamız.

Gözyaşı rahmete çağrıdır. Allah’ın rahmet çağrısına rahmetle cevap vermektir ağlamak.

Gözyaşı, rahmet geldin diye, yıkamaktır yolları nefsaniyetten.

Cennetten esintidir gözyaşı.

Ağlamak gerek;Hemde hiç engelemeden ;çünkü

Bindörtyüz yıllık hasretin varisiyiz bizler.

ve istedimki Rahmani sevdalarımız için ağlamakla ilgili güzellikler sergilensin bu sayfada;ve size göre ağlamak neyi ifade eder?

Alıntı.....

gelincik çiçeði

New member
“Allah buyuruyor ki:İzzet ve celâlime, arş üzerindeki hakimiyetime yemin ederim kiDünyada benim korkumdan ağlayan bir kulun gözünüCennette çok güldüreceğim.”

Üst Alt