Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Abdullah Azzam'ın Usame bin Ladin Hakkında Anlattıkları!!!

313

New member
Katılım
18 Mar 2006
Mesajlar
297
Tepkime puanı
0
Puanları
0
azzam.jpg


Abdullah Azzam'ın Usame bin Ladin Hakkında Anlattıkları!!!

Vallahi Usame, yeryüzünde yürüyen Allahın velilerinden bir tanesidir. Onu, biri danışmaya gelmeden önceden tanıyorum ve sizden birinin bilmediğinden çok daha iyi biliyorum. Onda İslamiyetten başka hiçbir şey görmedim. Allahtan onun bir parçası kadar olabilmeyi niyaz ediyorum.

Her kim bu büroya özel malıyla kefil olursa, dua ediyorum ki o kardeşim Usame bin Ladindir. Allahtan Ona da, ehline de, malına da bereket vermesini istiyor ve onun gibilerin sayılarını arttırmasını niyaz ediyorum. Vallahi, İslam dünyasında onun bir eşini görmedim. Allaha Onun dinini, malını ve hayatını bereketlendirmesi için dua ediyorum.

Malını Allah yolunda harcadı, Allahtan bu amelini mizanda hayır tarafa koymasını istiyorum.

Ey kardeşlerim! Onların hikâyelerini, Musabla Kağkağ ile Asımla, Hamzayla anıyoruz. Ben ne diyorum? Babası bakan, vallahi bizimle bakan çocuğu niceleri var ki, dağlara geliyorlar, ekmekle, şekersiz çayla yaşıyorlar. Sanki hepsi tek dili konuşuyor ve Rablerine sesleniyorlar.


Usame bin Ladin, sadece Haram el-Medinenin genişletilmesinden 8000 bin milyon riyale yüz çevirerek, her an ölme ihtimaliyle karşı karşıya, dağlarda yaşamayı tercih etti. Kardeşlerinin bin Ladin şirketi, İslam dünyasındaki en büyük şirket. Dünyayı olduğu gibi terk etti. Bedeni zayıf, tansiyonu düşük, kalp çarpıntısı var. Bir cebinde biraz tuz diğer cebinde ise su matarası taşıyor. Tuz yiyor ve su içiyor. Bu sayede tansiyonu yükseliyor biraz. Ve halkla beraber savaşa katılıyor.

Onlar dünyaya bakmazlar, dünya gelmişse onların ellerindedir, kalplerinde değil; dünya amaca ulaşmak için bir gayedir, amaç değil. Yaşamak için yerler, yemek için yaşamazlar; sadece hayatta kalabilmek için yeterli olduğu kadar yerler. Bu münasebetle, Aziz ve Celil Allahtan kardeşimiz Usame bin Ladini korumasını niyaz ediyoruz.

amiin
 

usamebinladin

Mesajlari Onaylanacak
Katılım
15 Haz 2006
Mesajlar
221
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Bizcede amin...
Fakat ABdullah Azzam ehli sünnet değildi bilgilerim dahilinde..
Selefi olduğunu iddia ediyordu..
Fakat Usame den umduğumuz ehli sünnettir..
çünkü konuşmalarında ehli süğnnet hadisleri kullanıyor ve sitesinded imam ı gazali'yi kullanmıştı...
ALLAH IN SELAMI ÜZERİNİZE OLSUN...
 

islamakidesi

New member
Katılım
31 Tem 2006
Mesajlar
42
Tepkime puanı
0
Puanları
0
usamebinladin' Alıntı:
Bizcede amin...
Fakat ABdullah Azzam ehli sünnet değildi bilgilerim dahilinde..
Selefi olduğunu iddia ediyordu..
Fakat Usame den umduğumuz ehli sünnettir..
çünkü konuşmalarında ehli süğnnet hadisleri kullanıyor ve sitesinded imam ı gazali'yi kullanmıştı...
ALLAH IN SELAMI ÜZERİNİZE OLSUN...
Esselamualeykum, Arkadaşım öncelikle Usame b. Ladin değil Laden olacak, öyle bir insanın soyadının haşa Din Yoktur anlamına gelen bir soyadı taşımayacağını hepiniz bilirsiniz ve bu isim inadına bir yakıştırmadır. Lütfen sizden ricam ladin değil Laden şeklinde düzeltmeniz
2. Olarak selef olmak Ehli Sünnetten olmama anlamını nereden yakıştırıyorsunuz, sözlük anlamını bile yanlış aktarıyorsunuz İmamımız İmam Azam da selef alimiydi, yani sonrakilerden önce gelen anlamındadır. Keşke herkes selefi olsaydı, ozaman bu küfür düzeni ve yöneticileri de başımızda duramazdı ve Şeriat tek yönetim biçimi olurdu. Ayrıca şüphemi varki Usame b. Laden'in Ehli Sünnetten olduğuna..... ve Abdullah Azzam için Laden'in söyledikleri...
- Şeyh Abdullah Azzam -Allah rahmet etsin- ümmete adanmış bir adamdı. Öldürülüşüyle bunu açıkça ortaya koydu. Şeyh Abdullah gibisini -Allah rahmet etsin- Müslüman kadınlar bir daha doğuramaz. Cihat meydanında bulunanlar ve bu merhaleyi yaşayanlar, Afganistan'da İslam cihadının Abdullah Azzam'dan faydalandığı gibi kimseden faydalanmadığını gayet iyi bilirler. Uzak Batı'dan Uzak Asya'ya kadar tüm ümmeti teşvik etti. Şeyh Abdullah Azam -Allah rahmet etsin- cihad döneminde tüm aktivitesini Filistin'deki mücahit kardeşler ve bizzat da Hamas üzerine yoğunlaştırdı. Şeyhin kitapları Filistin'in içine içine girmeye başladı. Yahudilere karşı ümmeti cihada teşvikte özellikle "Rahman'ın Ayetleri" kitabı etkili oldu. Şeyh islamcıların ve meşayihin oluşturduğu bölgesel, dar kabuktan, islam aleminin uyanışı için, islam dünyasına açıldı. Bu arada sizin de bildiğiniz gibi ben, o ve Vail Celidan kardeş bir gemideydik. Hepimizin öldürülmesi için komplo mu kurdum. Biz sürekli birlikte olmayı arzuluyorduk. Şeyhten komploların artması üzerine özellikle bir iki hafta önce, haftanın yedi gecesi dinleyicilerine hitap ettiği mescitte bombanın bulunmasından sonra Peşaver'den uzak durmasını talep ediyordum. Yahudiler, şeyhin hareketlerinden en fazla zarar görenlerdi. İsrail'in bazı Arap işbirlikçileriyle birlikte şeyhe suikast gerçekleştirdiğine inanıyorum. Fakat bu ithamı bugün Yahudiler, Amerika ve işbirlikçileri yaygınlaştırıyor. Fakat bu kestirmeden reddedilir. İnsanın kendi başını kesmesi makul mü? Cihat meydanında yaşayanlar benimle şeyh Abdullah Azzam arasındaki bağın ne kadar güçlü olduğunu bilirler. İnsanların dediği bazı şeylerin hiçbir doğru temeli yok. Aramızda hiçbir rekabet yoktu. Şeyh Abdullah -Allah rahmet etsin- davet ve teşvik alanındaydı. Biz ise içerde, Paktiya dağlarındaydık. O bize gençleri gönderiyordu. Biz de onun yönlendirmelerini, emirlerini alıyorduk. Allah'tan O'nu ve oğlu Muhammed'i şehit olarak kabul etmesini, ümmetten sorumluluğunu yerine getiren herkese karşılığını vermesini niyaz ediyorum.
Eğer bu konularda şüpheler varsa bilgilendirebilirim Allah c.c izniyle Vesselam
 
Üst Alt