Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Said Nursi Gerçeği Belgeseli

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Said Nursi Gerçeği Belgeseli

  Said Nursi Gerçeği Belgeseli 1.BÖLÜM youtube. com/watch?v=mgMfSxnufyw 2.BÖLÜM youtube. com/watch?v=smtqZ3El1X8 3.BÖLÜM youtube. com/watch?v=U7rhpThVx7g

 • #2
  Çok ciddi ve kapsamlı çalışma yapıldığına göre, demek ki mübarek Said'i Nursi hak yol üzere olan bir veli, bir Bediüzzaman'dır. Sizleri dahi Kur'an ayetleri ile bu asırda dahi buluşturabiliyorsa, bu kişinin "Allah'ın veli kullarına bir mahzun yoktur ve onlar mahzunda olmayacaklardır" ayetine ittibaa ediyor elhamdülillah.
  Zahirinde bihaber, maneviyattan nasıl verir haber. Sizin de aynı yol üzere olduğunuzu görmek, zor değil.

  Yorum yap


  • #3
   İzlemeden yorum yaptığınız belli. İzleseydiniz bu şahıs için mübarek takısını kullanmaktan hayâ ederdiniz. Allah müslümanlar bu gibi tehlikeli fikirlerden muhafaza eylesin. Risalelerde şirkten başka bir şey göremiyorum. Kendisi Kur'an ayetleri ile değil, kendisine indiğini iddia ettiği hayali ayetlerle buluşturmaktadır ve bol bol hikaye anlatmaktadır.

   Kimin veli kul olduğunu ancak Allah bilir, bizimkisi zandan öteye geçemez.

   Allah doğru yola ulaştırsın..

   Yorum yap


   • #4
    Evet sizinkisi zandan öteye geçmiyor. Ama zan ile amel edilmez.
    Saatlerce seyrettiğim halde izlemeden yorum yaptığımı zannetmeniz bile buna bir örnek.
    Demişiz ki, mübarek hak yol üzereymiş ki vefatından yıllar sonra bile insanları Kur'an noktasında birleştirebiliyor. Bu da O mübareğin kerametidir inşaallah.
    Zahir göz ile Kur'an okursanız, zahir kulak ile hadis dinlerseniz, zahir göz ile bu belgeseli seyrederseniz, geleceğiniz nokta hep ama hep bu tür çıkmaz sokaklar olacaktır. Hiç kimse ama hiç kimse en yakınında hizmetinde bulunmuş insanlar dahi aciz ve aciz bir kul olduğunu söyleyen ve öyle amel eden Saidi Nursi'nin peygamber olduğunu (haşa) kabul etmez. Böyle bir iddiada da bulunmaz ve bulunulmamıştır. Zaten böyle bir iddia hem kendisi için hemde etrafından ona inanan insanlar için hüsran anlamına gelir. Son nefesine kadar İslam'ın hizmetkarı olduğunu söyleyen kişi, kalkıp da eserinde mi peygamberliğini ilan edecek. Eserinde peygamberliğini ilan eden kişi, bunu gerçek hayatta en azından en yakınında bulunan birine dahi zahiren de söylemeyecek mi ? Malumunuz, Peygamberlik açık açık ifşaayı gerektirir. Makamın gereğidir çünkü. İyi ama, kendini peygamber kabul eden, ortaya çok ciddi bir külliyat bırakan hangi kişi zahiren de peygamberliğini ilan etmez.

    Dediğim gibi, et gözü ile değil, gönül gözü ile okursanız karşınıza bu sefer öyle bir Said çıkar ki, siz bile şaşarsınız. Karşınızda peygamber mi yoksa Allah'ın hizmetkarı mı duruyor anlarsınız.
    İnşaallah anlarsınız.

    Yorum yap


    • #5
     Anladım, Allah şifa versin..

     Yorum yap


     • #6
      "Onlar, Rablerine kavuşacaklarını ve gerçekten ona döneceklerini çok iyi bilirler." Bakara:46
      Zaten bizim şifamız Allah da. Senin anlayışında aramadık. O nedenle bizim adımıza hangi fikrin tehlikeli olduğunu düşünmeyin. Bırakın orasını her insan kendi içinde değerlendirsin. Herkes okuma-yazmayı biliyor. Aklı da var. Geriye ne kaldı ? Sizin başkaları adına endişeye kapılmanız. Gereği var mı ?
      Siz kendinizden ben kendimden sorumluyum. Ayetde öyle buyuruyor, buyrun ayete kulak verin: "Siz Kitabı okuyup durduğunuz halde, kendinizi unutup başkalarına iyiliği mi emrediyorsunuz? (Yaptığınızın çirkinliğini) anlamıyor musunuz?" Bakara:44
      Kimin müslüman kimin kafir olduğuna da siz karar vermeye kalkmayın. Hüküm sahibi değilsiniz. Saidi Nursi (haşa) kafirse, sana ne ? Değilse, neden müslüman birine kafir deyip de kendini kafir yapıyorsun. Haşa ben sana dahi kafir diyemem, benim imanım zarar görür. Bu ne cesaret ?

      Yorum yap

      Hazırlanıyor...
      X