Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yöneticiyi Kim Cezalandıracak

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

esmer Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız şöyle bir durum var ben bu foruma esmer' nickiyle üye olduğum zaman daha ilk mesajlarımda dolaylı olarak safinaz olduğumu belirttim.Mesajlarıma bakarsanız göreceksiniz.

Bunu anlamak için ne alim olamaya gerek var ne de sanki farklı nicki kendimi gizlediğimden kullandığım gibi imaj oluşturmaya gerek var.
    Sizin ilk mesajınızı başka bir konuda okudum, ne öncesinde nede sonrasında atıfta bulunduğunuz herhangi bir yazınızı okumamıştım. Çok da önemli değil aslında sizin başka nick yada aynı nick kullanan kişiler olmanız. Önemli olan sizsiniz. Sizin yeniden bu foruma gelmiş olmanızdır önemli olan. Yaptığınız katılımlarda insanların istifadesine sunduğunuz gerek fikir yahut gerekse ilim adına her ne varsa bir fayda sağlayacağı muhakkak olduğu içindir ki, sevinmişizdir. Belli etmek istememişizdir. Bunun için alim, allame olmaya gerek yok dediğiniz gibi. İnsan olmak ! sanırım bu yeterli.
    Derdi; Allah'ın (cc) rızası olanlara selam olsun!

Yorum yap

Meva Nickli öğeden Alıntı
      Ne kadar komik. Gerek Duha, gerek Cangenç gerek Seha nicklerine sahip olduğunu defalarca söylemiş birini sanki kendini saklıyormuş gibi göstermek. Sonra Amerikayi yeniden keşfediyormuş gibi sevinmek(!)
      Senin Duha olarak yasaklanman beni derinden üzmüştür. Önce bunu bil, neden bileceksin bunu biliyormusun ?

Vefa duygularının benim açımdan ne kadar önemli olduğunu bilmek adına, vefa'ya saygı duymanın insanı insan yapan erdem olduğunu da bilmek adına, bir insanı kaybetmenin alemi kaybetmek ile eşdeğer olduğuna inandığımı bilmek adına, ve herşeyden belki çok daha önemlisi; maneviyatı olduğuna inandığım bir insana duyabileceğim sevginin had ve sınırlarının derecesini ve ölçütünü benim dahi çözemediğimi, sınır koyamadığımı, yüreğime hançer sokmuş olsa dahi (misal olarak verdim) içten bir "selamınaleyküm" sözüne bütün sıkıntılarımı ve üzüntülerimi bir paçavra gibi kaldırıp atabileceğim derecede insansever bir yapımın olduğunu bilmen adına, bileceksin.

Senin ne seha olduğundan ne cangenç olduğundan haberim var. sadece tahmin ettim. Yazı karakterin Bekir'in dediği gibi bazı izler taşıyordu. Belki forumdan ayrılmış olmandı o cümle kalıplarını arama telaşım. Belki ondandı her manevi çizgilere dokunan insanlara duha diye bakmamın sebebi. Belki sevildiğiniz, belki sevilmeye layık düşünce yapınızın olmasıydı bize, sizi aratan. Belki...
      Bu belkileri o kadar çok çoğaltabirim ki, yeterki sevmek isteyeyim, yeterki değerli bulmuş olayım, bir küfürüne tebessüm etmezsem namerdim.

Ne saklandığını ima ettim, nede böyle bir düşünce taşıdım. Nede seni diğer nick ile keşfetmiş olmanın hazzını yaşamak gibi acuzelik gösterdim. Bu kadar basit duygular taşıdığıma inanmış olman, beni sadece bu üzer. Ama olsun, dost bildiğimiz insanın bizim canımızı kanatsa dahi acıtamayacağını bilmenizi istedim.

Hangi nick ile yazarsan yaz, yaz! sadece yaz!

O neden ile bu salak kardeşiniz olarak şu yukarıda alıntılanan mesajınıza, bu kadar laf salatası yaptım.
      Derdi; Allah'ın (cc) rızası olanlara selam olsun!

Yorum yap

Bu forumun ayrı bi çekiciliği var. Gideni geri getiriyor..

selametle..
        CİHAD: Fert, cemaat ve toplum bazında iyiliklerin yaşanır hale gelmesi, kötülüklerin kaldırılması için bütün gücümüzle hep beraber ve teşkilatlı bir şekilde çalışma mecburiyetini üzerimize yükleyen farzdır...

heryazdığımiçinالله يعلم(ALLAH bİliR)diyorum...

Yorum yap

Değerli İslamForum üyeleri

İslamForum, Allah O'ndan razı olsun İlyas Bey tarafından İslam Alemine kazandırılmış ve Rızayı Hakk için çalışması murad edilmiş bir internet alanıdır. İlyas Bey'in ahlakını biraz bildiğim için rahatlıkla söyleyebiliyorum ki, bu güne kadar bu Forum'a destek vermiş, hizmet vermiş herkese de saygılı ve minnettardır. Dünyada ki tüm insanlara açıktır. Tekel veya tröst değildir. İnternete girdiğiniz zaman karşınıza zoraki çıkan bir sayfa da değildir. Olmazsa olmaz bir hususiyet te taşımamaktadır, az da olsa benzer onlarca forum mevcuttur. Ama aynı zamanda İslamForum özel mülkiyet ilkelerine tabiidir. Belli kurallar ile (ki bu kurallar yönetimce değerlendirilir) yönetilir ve bu kuralları benimseyen kişilerin kullanımına amadedir.

Bu manada, İslamForum üyesi olmak, kişiye dilek ve temenniler kapsamında ve nezaket, edeb ölçüsünde bir takım eleştirileri yapmak hakkı versede, bunun ötesi davranışlar hiç bir istisna kabul etmeden kişinin şahsiyetinde ki arazlarıi gösterir.

İslamForum kurallarını beğenmemek, eleştirmek, saçma bulmak gibi zihniyettekiler, forum kullanım kurallarını kabul etmemeliler ve dolayısı ile forumla da münasebet kurmamalıdırlar. Hem kuralları kabul edip, hem kurallara laf etmenin nasıl bir ruh hali ile var olabileceğini sizler tahayyül ediniz.

Her şeye rağmen İslamForum hoş görüsü ile tüm ziyaretçilerine yine "gel" diyor ve diyecek. Ama İslamForum'u olduğu çizginin dışına taşımaya çalışanlara, İslamForum'u farklı ideoloji ve cemaatlere angaje etmeye çalışanlara, İslamForum'da Ehli Sünnet dışı terbiye ve telkinde bulunanlara İslamForum İnşaallah müsade etmeyecek, bu amac uğrunda türlü polemikler oluşturanların entrikalarını da yutmayacak ve Hakk'ı gücü yettiğince hak diye bağıracak.

Hayr ve selamet ile

Ve tevekkel alellah ve kefa billahi vekila

Ne olursan ol, nerde olursan ol, nasıl olursan ol.
          Ümit ve sabırla O'nu bulabilmeye,
          Bir sebep, bir yol, bir nefes ol.

Bütün Tağutları Red...

Yorum yap

QUOTE=Meva;154162]Rabbim Kur'an'da kesretle aklediniz diyor. Zira, akletmek meseleler arasında bağ kurma yeteneğidir. Verilmiş bir ölçüyü doğru yerlerde ve zamanda kullanma kabiliyetidir.

Esmer kardeş güye bizden intikam alacak. Almış bir yazıyı Duha'nın haline darb ediyor. Aynı şey mi kardeş?

Birinde kuralları beğenmeyene cevap yazılmış. (Yani Safinaz Kardeşe) Bir diğeride kurallara uyulmamasına verilmiş tepkiler var.

Dedik ya akletmek ölçüleri doğru yerde ve zamanda kullanma kabliyetdir. Allah Kuran için "apaçık" kitab derken bir manada bunu kastetmiyor mu? Yani KUr'an ölçü verir, kul o ölçüyü akıl ile kendi meselesine tatbik eder.

Neyse...[/QUOTE]

Yazınıza cevap vermek istemiyordum.Çünkü olayın sapmasını ve kişisel bir kılıf almasını istemiyorum ve yine aynı hassasiyetle konuyu saptırmadan bağlamak istiyorum.

Benim sizin yazınızı buraya asma sebebim kesinlikle intikam almak değildi ve daha önce belirttiğim gibi benim durumumu anlamanız içindi.Hatta o sıra beni kim kınamışsa hemen akabinde forumdan ayrılmak istediğini belirtmişti.

Sizin gibi akletme meselesi falan demeyeceğim çünkü içiniz elvermemiş ki ilk mesajlarınız öfke dolu olsada sonradan tekrar tatlıya bağlamışsınız.Demek ki mesajım yerine ulaşmış.

Zaten ben sizin yazılarınızı ilk üye olduğumdan bu yana çok beğenirdim.Neden bu hayranlığım sizi,tanıyor muyum,isminizi,cisminizi biliyor muyum,akrabam mısınız,bir menfaatim mi var?

Hayır.

Ancak size bunları yazdıran menbağın halisiyetine inanmışımda,kaleminizi güçlü kılanda budur.O kesildi mi eminim ki işte o kalemde değişecektir.Benim içinde durum değişecektir.

Konunun özüne dönecek olursak; Bence bir kişi açık açık birisine hakaret etmediği müddetçe ve İslam büyüklerine ve ulemasına açık ve üstü örtülü hakaret etmediği müddetçe cezalandırılmamalı.

Tabi forum kurallarını buraya girerken kabul ettiğim için bencelerim burda önemli değildir.

Ancak forum kurallarında islam uleması ve büyükleri ile ilgili bir kuralın da bulunmasından dolayı ( ki herkesin bu kişilerin arkasından gitmesi şart değil,çünkü islam büyüğü kabul eden kitlelerin var olması yeterlidir)Beddiüzzaman Said Nursi Hazretleri ve Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Kuran ışığındaki hizmetlerinin bu şekilde asılsız ve mesnetsiz karalamalara maruz kalmasını kabul edemiyorum.

Sizin de bu konuda mücadeleniz olduğu için ayrılışınız beni çok üzmüştür.Ancak güzel olan tarafı Duha,Seha,Cangenç veya Meva farketmez yine kaleminiz bir.
            Bir dönüm noktasında aklıma Rahman düştü...

Yorum yap

A Asıl normal olmayan eleştirilere tahammül edememektir.
              Yanılıyorsunuz. Biz eleştirilere normalden de fazla açığız . Sizin bir başka konu arasına yazdığınız bu mesajı buraya taşıyan ve herkese cevaplama, katıılma, eleştirme teklifi/fırsatı/teşviki sunan İslamForum yönetimidr. Böyle bir kaygımız olsa bir çok yerde yapıldığı gibi sileriz gider. Bizim tahammül etmek istemediğimiz ve etmeyeceğimiz İslamForum manevi şahsiyetinin hafife alınmaya çalışılmasıdır ki buna müsaade etmeyiz!..

Bütün Tağutları Red...

Yorum yap

Bu kısma tamamen katılıyorum. Ancak, üzerime alınma hakkımıda kullanacağım.

Biz, madde 8'in işletilmesini arzu ettik. Kendi sevdiğimiz veya sevmediğimiz Zatlar için farketmez.
                Duha ve Seha asla forumu Risale-i nur eksenine kaydırmaya çalışmadı.

Forumu ırkçı proppoganda alanı çevirenlere gösterilen anlayışı bekleriz.

8. Maddenin işletilmesini gerektiren bir hal olursa zaten işler. Siz bundan kaygı duymayın. Sizin burada ki varlığınız kural maddelerini işletmek değil, o maddelere riayet etmektir. Bırakın diğerlerini Yöneticiler düşünsün...

Ne Duha/Seha burayı Risale-i Nur eksenine çevirmeye çalıştığı için, ne de metin mete ırkçı propoganda yaptığı için uzaklaştırıldı. Sizin Risal-i Nur sevginiz, metin mete'nin bayrak sevgisini hazmetmemek diye bir şey de yok. Ancak her ikisi de kurallara riayet etmemek ve kuralları hafife aldıkları için ihraç edilmiştir. İslamForum bir çok hadisenin farkındadır, Siz de olabilseniz keşke...

Bütün Tağutları Red...

Yorum yap

Evvela; Bekir Bey, dediğiniz gibi bu başlığı ben açmadım. Açan sizsiniz. Açtığınıza göre tartışılmasını da istiyorsunuz diye hüsn ü zan ettik yazdık. Yoksa haklı olan insaflı olur düstürünca susmak istemiştik.

Biz de çok şeyin farkındayız. Hiç bir şey bilmesek şu uslubunuzdan tahammül edemediğiniz alenidir. Madem tahammülünüz yok, niye başlığı açtınız?

Şunu bir kez daha söylüyorum:

Bu forumda malum kişiler Madde 8 ve 11'e alenen, kasten muhalefet ettiği halde, yönetim müeyyide uygulamadı. Biz de kendi kendimiz savunmak zorunda kaldık. Tahkir eden gırtlağımıza bastığı bir hengamda kurtulma çabamız cezaya müstehak görüldü. Can çekişme anında ağızdan çıkan tükürüğe tükürmek adı verildi. Madde 10 ve 11 bize işletildi.

Evet, forum sizin isterseniz keyfi muamele ediniz. Ancak, o hatalı muameleye "hatalı" demek aborjinlerin kanununda dahi yasak değildir.

Şunu da bilin hiç kimsenin forumuna karışmak gibi bir derdimiz yok. Duha yasaklanmadan önce Said Nursi, Risale-i nur, Nur Talebelerine ve şahsima tahkir ve küçümseme bariz olduğu halde biz ceza yedik. (Hem de o hakaretler, küçümsemelere fikir hürriyeti adı verildi, eleşitirilmesin mi yanicilik oynandı, oysa Duha'ın ırkçılığa karşı yazıları çok sevdiği Türk ırkına tahammülsüzlük adı verildi) Yine de aynı tavrı başka nickle sürdümedik. Cezaya boyun eğdik. Ancak, kalkmasını bekledik. Yöneticileri zorda bırakmamak için başka nickle girişte Duha olduğumuzu göstermemeye gayret ettik. Sizi madde 8'e muhalefet ile itham ettiğimiz vakit ifşa ettiniz. Demek çok saçma bulduğum, hatta kendi forumumda uygulamadığım bir kurala dahi muhalefet etmek istemeyen birini forum kurallarını hafifsemek sebebi ile uzaklaştırdığınızı söylemenize şiddetle tepki veriyorum. Red ediyorum, kabul etmiyorum.

Elhasıl, forum kurallarına uymamak başkadır, kuralları kabul etmeyip iğfal etmek başkadır, o kuralı eleştirmek ve kuralı ihlal edenin yöneticlerce ikazını istemek başkadır. Kendiniz karıştırmışsınız. Düzgün duranı karışık olmakla itham ediyorsunuz.

Siz, Meva; nam-ı diğer yasaklı Duha, Seha, Cangenç nicklerinin sahibi... Bakın burada hala yazıyor, hala saldırıyor ve hala haksızlığa uğradığınızı, Forum kurallarının saçma olduğunu beyan ediyorsunuz.

Ben sizi vicdanlara teslim ediyorum...

Bütün Tağutları Red...

Yorum yap

Ne yeri ne zamanı denebilir ama çok zamandır aklımda..
                    Yasaklar vs konuşulurken arada bahsedeyim. Aslında yeni bi konu açıyım diye düşündüm ama buraya yazayım.

İslamForum yönetiminden Metin abinin yasağının kalkmasını rica ediyorum. Burda Metin abinin yasağının devamını isteyen yoktur sanırım.

selametle..
                    CİHAD: Fert, cemaat ve toplum bazında iyiliklerin yaşanır hale gelmesi, kötülüklerin kaldırılması için bütün gücümüzle hep beraber ve teşkilatlı bir şekilde çalışma mecburiyetini üzerimize yükleyen farzdır...

heryazdığımiçinالله يعلم(ALLAH bİliR)diyorum...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X