Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal Gruplar Hakkında ve Kuralları..

Collapse
This topic is closed.
X
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Sosyal Gruplar Hakkında ve Kuralları..

  Sosyal grup nedir?

  Sosyal grup, aynı konuya ilgi duyan ya da toplumu ilgilendiren başka konuları paylaşmak üzere bir araya gelmiş insanların oluşturduğu topluluktur. Üyeler arasında iletişimi sağlar.

  Forumda yazışılan konularda grup açılması yasaktır.

  Çünkü bu bilgiler hem forum, google aramalarında çıkmalı, ayrıca yeni bir üye olma zorunluluğu getirmemelidir. Forumun ana konusu olmayan başlıklarda her türlü sosyal grup açabilirsiniz. Örnek olarak; "Conferenceroom" konusunda grup kuramazsınız ama Conferenceroom hayranları gibi gruplar kurabilirsiniz.

  Sosyal grup listesini, Profilinizde bulunan “grup üyelikleri” bölümünden öğrenebilirsiniz. Liste, açılan bütün grupları içermekle birlikte, daha alt detaylarda listeleme yapabilirsiniz. Bunlar; üye, mesaj ya da resim sayısına göre listeleme, grup adına göre listeleme, grubun kurulduğu tarih’e göre listeleme ya da en güncel mesajları alan grupları listeleme biçiminde olabilir.

  Bir gruba nasıl katılabilirim?

  İstediğiniz gruba üye olabilmek için, grup ismini belirledikten sonra “Gruba katıl” seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Üye olduğunuzda, profilinizde hangi gruba ya da gruplara üye olduğunuz görünecektir. Bir gruba üye olmak için, kullanıcı adı ile giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

  Kendi sosyal grubumu oluşturabilir miyim?

  Grup sayfasına gidip, “Yeni grup oluştur” seçeneğini tıklayın. Başlığı ve grubunuzla ilgili açıklama bölümlerini doldurduktan sonra aşağıda detayları verilen 3 grup türü arasından size uygun olanı belirleyin. Kayıtlı üye iseniz, kendi grubunuzu oluşturabilirsiniz. Grup siteye uygun değilse silinir.

  1.Tüm üyelere açık grup: Herkesin herhangi bir koşul gerektirmeden üye olabileceği ve mesaj gönderebileceği grup.

  2.Davet gerektiren grup: Katılabilmeniz için grup kurucusunun, moderatörlerin ya da yöneticilerin davetinin gerekli olduğu gruptur. Davetler, ilgili grubun sayfasının artında bulunan “Üyeleri davet et” seçeneği tıklanarak yapılabilir.

  3.Mesaj kontrollü grup: Herkesin katılabileceği bir grup türüdür.Ancak gönderdiğiniz mesajlar, grup kurucusu, moderatörler ya da yöneticiler tarafından kontrol edildikten sonra yayınlanır.

  Basit kurallar;
  • Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu mesajlar yasaktır.
  • Siyasi tartışmalara girmek yasaktır.
  • Açılan gruplardan grup başkanı yazılan mesajlardan yazan üye sorumludur.
  • Site veya herhangi bir ürünün reklamını yapmak yasaktır.
  • Forum yönetimindekilere hakaret yasaktır.
  • Mesajları büyük harflerle yazmak yasaktır.
  • Siyasi grup Oluşturmak yasaktır.
  • Geyik yaparken sınırlar zorlanmamalıdır.
  Konusmak ihtiyac olabilir, ama susmak bir sanattir...
  D
  ünya Bir Bekleme Odasıdır,Çağrılınca Gireceğiz..(IlyasKüçük
  )
Hazırlanıyor...
X