Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Mevcud olan arabça kaynağından kaç numaradaki hadis olduğunu bulabilirmisiniz ?

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Mevcud olan arabça kaynağından kaç numaradaki hadis olduğunu bulabilirmisiniz ?  Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.
  "Elhamdü lillâhi rabbil'alemin. Errahmânir'rahim. Mâliki yevmiddin. İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în, İhdinessırâdal müstakîm. Sırâtellezine en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn." Amin.

  Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.
  "Allahümme salli ala Muhammed' in ve ala ali Muhammed , kema salleyte ala İbrahime ve ala ali İbrahim, inneke hamidun mecid." Amin.

  Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.
  "Allahümme barik ala Muhammed' in ve ala ali Muhammed , kema barekte ala İbrahime ve ala ali İbrahim, inneke hamidun mecid." Amin.

  Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.
  Selamün Aleyküm Ey Ehli İman

  KONU ŞUDUR ;

  Bu cahilin Arabçası yoktur bundan dolayı ki şuna sebep olmanızı Allah Teala Celle Celalühü Hazretlerinden taleb ediyorum.Amin Sizlerede bildiriyorum.

  Sahihül Buhari,ye ait 7124 adet Hadis-i Şerif'in yazılı olduğu Şu Arabça Kaynak Linkindeki Kaynaktan ;

  https://ufile.io/0lyow

  Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.
  İbn Abbâs ( Radıyallahü Anh ) şöyle demiştir: Peygamber ( Sallahü Aleyhi Ve Sellem ) efendimiz şöyle buyurdu:

  "Eğer sizden biriniz eşine (cinsî münâsebet için) geldiğinde Bismillahi, Allahumme cennibe'ş-Şeytâne. ve cennib'iş-Şey-tâne ma rezaktenî.

  Manası : Yâ Allah, beni şeytândan uzaklaştır, şeytânı da bize ihsan ettiğin çocuktan uzak kıl ! derse, şayet bu karı-koca arasında bir çocuk olursa o çocuğa şeytân zarar veremez ve şeytân ona musallat kılınmaz".

  Râvî Şu'be ibnu'l-Haccâc ( Radıyallahü Anh ) dedi ki: Ve bize el-A'meş Süleyman ( Radıyallahü Anh ) , Salim ibn Ebfl-Ca'd'den ( Radıyallahü Anh ) ; o da Kurayb'den ( Radıyallahü Anh ) ; o da İbn Abbâs'tan ( Radıyallahü Anh ) olmak üzere bu hadîsin benzerini tahdîs

  [ Sahihül Buhari ]

  Bu yukarıda türkçesi yazılan Hadis-i Şerif'in Arab'çasının orjinal metmini yani linki verilen kaynakta kaçıncı sıradaki yani kaç numaralı Hadis-i Şerif Olduğunu Bulmalıyız. Ve bu çok önemli bir mevzuu İnşaAllahu Teala

  Eğerki bu Hadis-i Şerif'in kaç numaralı Hadis-i Şerif olduğunun araştırılmasının İnşaAllahü Teala sebebini soracak olursa ki Arabça bilmeyen birisi sormasın bu forumda Özel Mesaj Atabilir.


Hazırlanıyor...
X