Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yumurtalar!

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • İşte her zaman bunu diyorum ve her zaman da bana bunu söyletiyorsunuz: Yazdıklarımı okumuyorsunuz !

  Çünkü, bay fetullah'a ait olduğunu iddia ettiğim sözler hakkında, bana bunun ispatını getirin, nerede yazıyor, diyorsunuz. Okumuş olsanız, sormazdınız.

  Konuyu okuyun en başından o halde. Ve okurken farzedin ki bütün bu iddiaları bay fetullah değil de, ben söyledim kabul edin.
  Varsa itirazınız, samimice sorun aynı şekilde cevap vermemi bekleyin.
  Derdi; Allah'ın (cc) rızası olanlara selam olsun!

  Yorum yap


  • Evet Radikal bey iki kaynak gosterilmis.kusura bakmayin.banada yumurtladi dememissiniz.Koyu kisimlari demissiniz hakkinizi helal edin.Simdi dusuncelerimi soyleyeyim.Farzi muhalnedir? Olma ihtimali yok di mi? Cumleden cikan sonuc benim partiyle isim yok siyasetten uzagim.Ama fettullah beyin meseleyi bu sekilde beyani uslup sorunudur.En nazikcesi kas yapayim derken goz cikartmak.Hz.Muhammed sas islam peygamberidir lafinda ise kufr yok.Bu dogrudur seriati islamiye seriati muhammediyedir.seriati iseviye musaviye degildir.Alemlere rahmet olmasi ise Hz.Muhammed sas verilenin digerlerinden farkli genis olmasi tum zaman zemine tum milletlere evrensel olmasidir.
   "Doğrudan doğruya Kur'an'dan alıp ilhamı / Asrın idrakına söyletmeliyiz islamı..." M.AKİF ERSOY

   Yorum yap


   • Estağfurullah. Hakkımız her zaman helaldir.

    Sinan; bazı lafızların şakası, kinayesi veya farzımuhal gibi bahanesi olmaz. Mesela eğer evliysen hanımın ile boşanma konusunda şaka yada sohbet yapamazsın. Çünkü; şer'an hanımının yüzüne karşı boş ol ! gibi bir cümle kullanırsın, oysa o an başka bir şeyi anlatıyorsundur, fakat hanımının yüzüne karşı o an bu cümleyi söylediğin takdirde, Allah korusun hanımın boş olur. Şer'an bu böyledir.

    Aynı bunun gibi, farzı muhal gökten cebrail (a.s.) inse ve parti kursa ben ona katılmam, muhalefet ederim demek; şakası yada kinayesi olmayan bir tarzdır ki, küfre götürür. Bunu alim diye kabul edilen bir şahısın yapması bu küfrün derecesini arttırır. Çünkü, Kur'an Cebrail (a.s.)'in ancak Allah'ın vahyini getirdiğini, başka bir şey getirmediğini beyan buyuruyor. Necm suresini (1-9) tekrar okursan sözlerimize hak vereceksin. Siz eğer bu Cebrail (a.s.)'ın getirdiğine muhalefet ederim derseniz, bu direk indirdiğine muhalefet ederim anlamına gelir ki; Cebrail (a.s.) Allah'ın (Celle Celaluhu) emr'inden başka bir şey indirmedi daha bu güne kadar. Bundan sonra da gayrısını indirmeyecektir.

    Siyasetten uzağım anlamında da söylenmiyor. Eğer o anlamda söylenmiş olsaydı; şuan siyaset pahasına bu kadar feveran etmezdi. AZICIK UYANIK OLUN, LÜTFEN. Bir siyaset uğruna ne beddualarda bulunuyor ! Allah Aşkına ! bu tarz hiç bir müslümana yakışıyor mu ? Bak, biz kendisini ne kadar eleştirdik sen en başından beri şahit oldun yazdıklarımıza, belki söylenmedik hiç bir şey bırakmadık, hepsini hemen hemen söyledik. Ama; bir kelime ile olsa BIRAK BEDDUAYI HAKARET DAHİ OLSUN ETTİK Mİ ? Edemeyyiz, yanlış buluyorsak, eleştiririz, hemde en ağırından olacak şekilde eleştiririz ki eleştirdik, ama asla hakaret etmedik. Hatta bir yazımda; eğer bu söylediklerim doğru değilse, yanlış bilgilindirilmiş isek, doğrusunu gösterin bu forumda sayfalarca özür yazısı yazacağım demiştim. Ama zerresine bile yaklaşamadılar, yaklaşamazlar. Çünkü bütün iddialar doğru, kendi yazdıklarından veya söylediklerinden derlenmiş sözlerdir.

    Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) diğer Peygamberler (a.s.v.ecmain) gibi tek bir kavime gönderilmemiştir. Musa (a.s.) da şeriat sahibiydi, ama tek bir kavime geldi. İsa (a.s.) da şeriat sahibiydi, ama tek bir kavime gönderildi. Hazreti Halil İbrahim (a.s.) da şeriat sahibiydi, tek bir kavime gönderildi. Oysa; Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) için Rabbül Alemin (Celle Celaluhu) "biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik" buyuruyorken, "Hz.Muhammed (s.a.v.) salt İslam peygamberidir" demek; KÜFR, KÜFR VE MİLYARLARCA DEFA YENİDEN OKUNSA YİNE KÜFR'dür. Çünkü, bırakın insanlık alemini; kainatta ne kadar alem var ise, bütün hepsine Peygamber olarak gönderilmiştir. Bu; başka bir insanın kabul edip etmemesine bağlı keyfiyet içermeyen bir durumdur. Bu konu hakkında Rabbimiz diğer hiç bir Peygamberine böylesi bir hitapta bulunmamıştır. Bulunsaydı, belki Adem (a.s.)'a bulunurdu ki; kendisi insanlık aleminin zahiren babasıdır. Ama; O (a.s.) dahi bu ayet ile Peygamberimiz'in şeriatına tabiidir.

    Peki ya son günlerdeki iddialara ne diyeceksiniz ? HAŞA, HAŞA VE YİNE MİLYARLARCA HAŞA ! Hz.Meryem annemiz ile Peygamber Efendimizin (s.a.v.) nikahlanma haline ne diyeceksiniz ?

    Artık sözlerin bittiği yere geldik. Bütün hepsini bir araya getirip de geniş çaplı düşündüğümde; aklıma tek mantıklı bir şey geliyor: bay fetullah aynen Hasan Mezarcı gibi zehirleniyor ve beynine bir şekilde dışarıdan etki ettiler. Ki olabilir. Amerika'ya ilk gittiği dönemlerde tedavi olmuş idi. Yahudi ve hristiyan lobisinin belkide arayıp da bulamadığı fırsatı bilmeden sunmuş olabilir. Elbette bu köpekler de her şeyi yapmış olabilirler. Çünkü; bay fetullah'ın bu kadar sapkın düşüncelerde olacağını ben rüyamda görsem İNANMAZDIM ! Ama; bir gerçek var, şuan bu yumurtalar O'nun zahiren kendi ürettikleri. Ve hepsi de ne yazık ki; ŞU HALİ İLE İSLAM'A AYKIRI SÖZLERDİR !...
    Derdi; Allah'ın (cc) rızası olanlara selam olsun!

    Yorum yap


    • Selam.Ben fikrimi soyledim.verdiginiz kaynak bu iki cumle icindir.digerleri..Fettullah gulenin dediginiz gibi kullanilma ihtimali bencede buyuktur.saygilar.
     "Doğrudan doğruya Kur'an'dan alıp ilhamı / Asrın idrakına söyletmeliyiz islamı..." M.AKİF ERSOY

     Yorum yap


     • Aleykümselam,

      diğerlerinin de kaynağı mevcut Sinan, diğerlerinin de...
      Derdi; Allah'ın (cc) rızası olanlara selam olsun!

      Yorum yap


      • Tayyip Erdoğan'ın ses kayıtları facebook ve twetter da yıkılılıyor. Yolsuzluk operasyonunda ''bütün paraları erittik 30 milyon euroyu ne yapalım'' diyor Bilal Erdoğan babasına. 30 milyon euro eski parayla 90 trilyon lira. Bunlar ise saklamaya ve eritmeye zaman bulamadıkları paralar. Sakladıkları paranın 1 katrilyondan fazla olduğu söyleniyor. Sabah haberlerde de teyit edildi. Din siyaset için daima kullanışlıdır...

       Yorum yap


       • Din en büyük bedava sermayedir, harca harca bitmez...

        Ve tevekkel alellah ve kefa billahi vekila


        Ne olursan ol, nerde olursan ol, nasıl olursan ol.
        Ümit ve sabırla O'nu bulabilmeye,
        Bir sebep, bir yol, bir nefes ol.

        Bütün Tağutları Red...

        Yorum yap


        • Onu doğru dedin...

         Yorum yap


         • Dini sermaye siyasetten daha korkuncu siyaseti sermaye yapmis dindarlardir.
          "Doğrudan doğruya Kur'an'dan alıp ilhamı / Asrın idrakına söyletmeliyiz islamı..." M.AKİF ERSOY

          Yorum yap


          • gizem Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
           ...söyleniyor.
           Evet söyleniyor dediğiniz gibi, sadece söyleniyor. Fakat, hukuk da bir gerçek vardır; "iddia eden ispat ile yükümlüdür." Bizim iddialarımız ne kadar ispatlı olsa da, bu açtığımız konuda bir çok kulp bulmaya çalışan insanları da gördükten sonra; şuan piyasada gezinen iddialar için de, elbette biz de ispat istemeliyiz. Zira; bir fasığın sözüne itibar edip de, haksız yere bir insanın hakkına girmek olmaz. Bu ilahi bir emr'dir.

           Herkesin bir planı var, elbette Allah'ın da (Celle celaluhu) bir planı vardır. Bu noktada kaybeden bay fetullah ve yönetim kademesi olacaktır. Bunu şimdiden çok net görüyoruz. Umarım daha fazla ülke bütünlüğüne zarar vermeden ait olduğu yere, israel ülkesine iltica eder. En azından orada yatacak bir yeri vardır.

           Bu ülkede bundan sonra yatacak yeri olacağını sanmam çünkü.
           Derdi; Allah'ın (cc) rızası olanlara selam olsun!

           Yorum yap


           • Tayyip Erdoğan siyasetçidir. Dini bir kimliği olması ictimai anlamda kendisi için gereklidir. Oysa; bay fetullah'ın siyasi kimliği olması hayati anlamda çok da gerekli değildir. Elbette bir dünya görüşü olmalıdır, olacaktır da. Ama; bunu ön plana almak istiyorsa, o zaman çıkacak parti kuracak ve adam gibi siyaset yapacak.

            Daha önceki yazılarımızın birinde, yahudinin veremeyeceği zararı bay fetullah verdi demiştik. Başbakan bile bunu daha yeni gördü; "aldanmışız, adam sanmıştık..." diyor.

            Bay fetullah'ın adamları da kendi kanallarında çıkmışlar "...hocaefendi sukut buyuruyorlar, dua ediyorlar (!) (?)..." gibi ipe sapa gelmez söylemlerde bulunuyorlar. Sukut mu ? Yahu patagonya'dan mı bahsediyorsunuz ! Nerede yaşıyorsunuz, ne içiyorsunuz bilmem ama, susmadığınızı halen daha da fazla kaşıdığınızı görüyoruz, duyuyoruz, okuyoruz. Utanma da yok üstelik. Telefon dinlemeleri, dinlerken dahi olsa insanın içine montaj kanısının hakim olduğu kasetler, zaman gazetesinin başyazarından son yazarına varıncaya kadar saldırmalar...Hele bi susun bakalım, haklıysanız şayet elbette vakarınız yere düşmez, bu halk 2013 yılına kadar nasıl değer verdiyse yine aynı değeri, üstelik daha da fazlası ile yine verirdi, himmetleri ile yine sizleri İHYA ederdi, ne o ? yangından mal mı kaçırıyorsunuz. Yoksa, nasırınıza basıldı da bu avaz ondanmıdır..? Duadan kasdınız "beddularınız" ise; acele etmeyin Rabbim dualarınızı kabul edecektir inşaallah. Hak edenin başına, evine, ocağına ateşler yağdıracaktır inşaallah, ama ya haksızsanız, aynı ateşlerin evinize ocağınıza, başınıza yağacağını da hesap edin. Çünkü Allah (Celle Celaluhu); adl'dir ! Mazlumun hakkını zalimden alır ! Alacaktır da !

            Bekir kardeşimin bu konuya yazdığı bir yazısında, bir hikaye anlatıp misalde bulunmuştu. "...bu sazın sesi sabah çıkacak" demişti.
            Ne sazmış bekir kardeşim, solcusu, koministi, ülkücüsü, ateisti hep beraber avaz avaz vokal yapmaya başladılar. Hani utanmasalar; "bu ülke neden karışmadı, iç savaş çıkarmadı" diye başlık atıp, "hadi artık bir kargaşa olsun da efendilerimiz bize kızmasın" diyecek hale geldiler.

            Ablalar geziyormuş, abiler ziyaretlerde bulunuyorlarmış. Yok canım demiştim, o kadar da değil artık ! diye düşünmüştüm. Bizim eve de pazartesi günü gelmişler, bizim hanıma bay fetullah'ın selamını getirip "falanca partiye oy vermeyin, filanca kişilerden herhangi birine bu sefer ALLAH HAKKI İÇİN OY VERİN..." demişler. Bizim hanım da ev ortamında yaptığımız sohbetlerden bir kaç yumurta kırmış, ortaya çılbır, omlet misali sermiş. "...kahveleri bile yarım kaldı, nasıl gideceklerini bilemediler !" diyor. Eee! kahve ile yumurta birarada olmaz dedik bizde.
            Zira kahvenin kırk yıl hatırı vardır bizim kültürümüzde. Ama; yumurta bir gün dahi olsa, kırılıp ortaya konulmuşsa; ortalığı kokutacak değerde partikülleri barınıdırır, her yeri leş gibi kokutur.

            Tayyip bey bile daha yeni yeni "aman ha ! sakın bunları Üstad Bediüzzaman (k.s.) ile karıştırmayın" diyor.

            Sana da günaydın beyim..!

            Bakalım, daha neler göreceğiz. Yumurtalar daha o kadar çok ki; belki yine bir gün kırmaya devam ederiz.
            Derdi; Allah'ın (cc) rızası olanlara selam olsun!

            Yorum yap


            • gizem Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
             Tayyip Erdoğan'ın ses kayıtları facebook ve twetter da yıkılılıyor.
             Gizem hanım; cüppeli Ahmet hoca'nın da kasetleri twit ve face ortamında yıkılıyordu ! Ama, nihayetinde yıkılan başka bir şey oldu, Ahmet hoca çok şükr eskisinden daha itibarlı bir halde çıktı Yusufiye'den...Biz o zaman da bir fasığın getirdiği haberin içeriğini görmüş ve "sakın ha!" diye bizi okuyanları, sevenleri uyarmıştık. Hatta beni ve Bekir kardeşime akla dile gelmeyecek küfürlerde bulunan zavallılar çıkmıştı. Daha o sayfalar duruyor, bir bakın derim. Hiç bir şey için acele etmeyin, "görelim Mevlam neyler, neyler ise; güzel eyler"

             Millet, başbakanı da dahil olmak üzere, bizim yıllardır söylediklerimizi daha yeni yeni dillendirmeye başladı. Pennsylvania'ya hükümet bakanları ile beraber selamlar gönderirken de, biz yine bay fetullah'ın "yumurtaları" hakkında yazıyorduk, böyle devam ettiği takdirde (dini anlamda) yine yazacağız. Dinlerarası dialog muhabbetine ne kadar yazı yazdıysak, yine üstelik daha da sertlerini yine yazacağız. Bizim ne siyaset derdimiz var, ne oy endişesi taşıyoryuz.

             Elhamdülillah; bize Rabbimizin rızasını kazanmak hususunda taşıdığımız duyguya ne bay fettullah'ın söylemleri ne de eylemleri, ERİŞEMEZ!

             Derdi; Allah'ın (Celle Celaluhu) rızası olanlara selam olsun !

             Derdi; Allah'ın (cc) rızası olanlara selam olsun!

             Yorum yap


             • Her geçen gün, herkesin derdini, davasını aşikâr ediyor.
              Kimi öyle görmekte, kimi böyle.., ancak hakikât kimsenin derdinin, davasının Allah rızası olmadığını gösteriyor.

              Derdi davası Allah rızası olanlara selam olsun.
              Derdini davasını Allah rızası gibi gösterip de erk davasında olanları da Allah farş etsin ki, ediyor...

              Ne güzel söz, tabiri caiz ise;

              "iti ite boğdurur Allah, la havle ve la kuvvete illa billah"

              Ve tevekkel alellah ve kefa billahi vekila


              Ne olursan ol, nerde olursan ol, nasıl olursan ol.
              Ümit ve sabırla O'nu bulabilmeye,
              Bir sebep, bir yol, bir nefes ol.

              Bütün Tağutları Red...

              Yorum yap


              • BİSMİLLAH,

               Başlayalım mı ? Duha, Seha, Alp, Kerim, İbrahim, vd...

               Ne oldu ? Söylediğimiz noktaya şimdi geldiniz mi ? Bizler yoldan çıkmıştık, ana caddeden sapmıştık vs...
               Kim çıkmış yoldan ? Kim kafir münafıkmış ?

               Özellikle seha, meva ve/veya duha ile alptraum ! Şimdi konuşun bakalım !

               Geçiniz bunları kardeşim, bunlar eski terrane, falsolu atış yapmayın, cerbeze yapmayınız efendim, biz seni de amel noktasında gördük, belgeleriniz var mı bu iddialarınızda...daha neler neler demiştiniz. Çünkü yukarıdaki ifadeler sizlerin ifadesidir.

               Şimdi ne oldu peki ? bay feto'nun kurduğu paralel yapıdan tutun da, FETÖ (Fetulahçı Terör Örgütü) 'ne varıncaya kadar o biçim sözüm o na islami (!) yapılanmaya varıncaya kadar gelinen noktayı hadi şimdi savunun bana, var mı buna cesaretiniz ?

               Hadi geçmiş geçmişte kaldı diyelim, ya son durumda söylenilenler ?
               Bu da yumurtaların en büyüğünden olsa gerek. Daha önce Peris'in sorduğu cinsten; yani inkübütör bir yumurta !

               Güya; Hz. İsa (a.s.)'ın babası (HAŞA VE KELLA) Hz. Muhammed (s.a.v.) efendimizmiş. Ruhaniyette gelen Cebrail (a.s.) değil de peygamber efendimiz (s.a.v.)'miş. Var mı buna da bir savunma yazınız ? Varsa, koyun ortaya, koyun ki; yeniden madara olma konusunda bana cevaphakkı doğurun !

               Hala dinlerarası dialog safsatasını savunmak isteyen var mı ? Halen bu kafirin peşinden gitmek isteyen veya giden var mı ? Evet, yanlış okumadınız "kafir" dedim. Hocanız feto için bu ifadeyi gerçekten icim de acıyarak ama hakettiğine inanarak söyledim. Dünyevi menfaatler için, vatanını ve dinini satanlara kullanılır bu ifade, ve sizin feto buna cuk ! oturan cinsten !

               Günümüzdeki konunun siyasi boyutu beni ilgilendirmez, ama konu "vatan ve din" olunca; babamız dahi olsa tepkisini görür demiştik.
               Çok şükr ki Rabbül Alemin (Celle Celaluhu) bizi haklı çıkardı. Artık adına ister feraset deyin, isterseniz tevafuk deyin, ne drseniz deyin ! Ama şu gerçeği görün artık; NUR CEMAATİ FARKLIDIR FETO CEMAATİ FARKLIDIR ! SİYAH VE BEYAZ KADAR AYRIDIR HEMDE ! EN BÜYÜK BEŞİKTAŞ ! derken de bu farkı anlatmak istemiştik.

               Çok şükr; bu halk hem gerçek Nur talebesini bu şerefsizlerden ayrı tuttu, hem de feto ve grubunun gerçek yüzünü gördü. Daha gösterecek bir çok noktalar var, ama yüreği yeten ismini zikrettiğim insanlardan cevap verecek olan varsa şayet, konu dağılmadan sıcağı sıcağına alalım itirazları bakalım.

               Ondan sonra devam ederiz tekrar.

               Hadi bakalım, foruma yeni bir hava getirelim, yeniden şenlendirelim bakalım bu sayfaları. Söylenecek çok söz var zira !...

               "Agu'yu altın tas içre sunarlar, bal da onun suç ortağı"
               Derdi; Allah'ın (cc) rızası olanlara selam olsun!

               Yorum yap


               • Bir devir de böyle son buldu.
                Uzun bir hikaye idi. Çok şeyler yazıldı, söylendi. Yaşananlar anlatmakla biter gibi değil.
                Bir daha ne zaman ve nasıl hortlatılacağı belli olmayan bir canavar kışlağına çekildi.
                Ardında sahipsiz, yetim gibi kalan binlerce saf yürekli, Allah rızası peşinde olan mensuplar, Allah'ı bildiği gibi tek rehberin de Peygamber olduğu gerçeği ile içlerinde ki yangını söndürmeli ve ehli sünnet yolunda, rızai ilahi için yollarına devam etmeliler.
                Allah var, gam yok...

                Ve tevekkel alellah ve kefa billahi vekila


                Ne olursan ol, nerde olursan ol, nasıl olursan ol.
                Ümit ve sabırla O'nu bulabilmeye,
                Bir sebep, bir yol, bir nefes ol.

                Bütün Tağutları Red...

                Yorum yap

                Hazırlanıyor...
                X