Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Domain Parking Nedir?

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Domain Parking Nedir?

  Domain Parking Nedir?
  Domain parking sahip olduğunuz alan adının (domain) sahip olduğu doğal hit kaynağını kullanarak para kazanmaktır. Daha önce websitesi olan bir domaini istediğiniz bir parking sponsoruna yönlendirerek bu ziyaretçilerden para kazanmaktır. Bu işlemde o domain üzerinde artık web sitesi olmamış olur.Bu sektörün liderlerinden bazıları ;
  Siteler ingilizcedir ve türkçe destekleri yoktur. sitelere üyeolup / gerekli işlemleri yapmak için orta düzeyde ingilizce bilmeniz gerekmektedir.

  Neden Domain Parking Yapılır ?

  Kullanmadığınız bir domain var ise ve bu domain doğal hit alıyorsa bu domainden para kazanmak için domain parking hizmetlerini kullanabilirsiniz.Parking yapacağınız domain eski bir web sitesi olabilir. Google da indexli sayfaları bulunuyordur ve burdan traffic çekiyordur. Bunun için parking yaparsınız ve hiti reklam hizmetlerine gönderirsiniz. Veya yazım hatası yapılarak girilen domainler vardır. Bunları bulup satın alarak parking hizmeti kullanabilirsiniz. Daha önce kullanılmış ve düşmüş domainleri satın alarak bu işlemi yapabilirsiniz.Domain Parking Hizmeti veren sitelerin bir çoğu Google Reklamlarını veya Yahoo Overture Reklamlarını yayınlamaktadırlar. Yani verdiğimiz siteler aracı sitelerdir.

  Direk Google’dan veya Yahoo’dan Bu Hizmeti Alabilir miyiz ?

  Elbette alabilirsiniz. Fakat şartları çok ağırdır. Mesela Google Parking hizmetini alabilmeniz için şirket olmanız gerekmektedir ve aylık en az 7.500.000 gösterim sahibi olmanız gerekmektedir. Overture dan bu hizmeti alabilmeniz için ise yine şirket olmanız gerekmete ve yüksek kalitede USA ve UK hitinizin olması gerekmektedir.

  DomainPark ile ilgili işinize yarayabilecek bazı linkler ise ;

  Google Domain Park (İngilizce) ;
  http://www.google.com/domainpark/
  Bin sene de okusam ne biliyorsun diye sorsalar bana ?
  HADDİMİ BİLİRİM derim....

  Rahmân'ın (has) kulları onlardır ki, yeryüzünde tevazu ile yürürler...Kendini bilmez kimseler onlara laf attığında (incitmeksizin) “Selam!” derler (geçerler)” (Furkan 25/63)
Hazırlanıyor...
X