Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bu Gün ki Halinizi Aydınlatan Bir Ayet Yazın

Collapse
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• "Ya eyyühellezüyne amenu, amenu billahi..." (Nisa : 136)

Ey İman edenler, iman edin...

Yorum yap

• « Hamd, âlemlerin Rabbi, merhametli olan, merhamet eden ve Din Günü'nün sahibi olan Allah'a mahsustur. (Allahım!)Ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, nimete erdirdiğin kimselerin, gazaba uğramayanların, sapmayanların yoluna eriştir. » Fatiha Suresi
      Oruç tutuyor musun, hayır. Namaz kılıyor musun, hayır. Peki sen bu hayatın neresinden hayır bekliyorsun?

- Hz Ömer

Yorum yap

• lokman (31/18)

"Kibirli davranarak insanlara yüzünü dönme,yerde çalımlı çalımlı yürüme!Çünkü Allah kibirle kasılan ,kendini beğenmiş övünüp duran kimseleri asla sevmez.

Yorum yap

• ''Yer(yüzün)de hafifçe yürüyen hiçbir canlı yoktur ki rızkı Allah'a ait olmasın''

Yorum yap

• 2-131 Rabbi ona: "Bana teslim ol!" emrini verince, o da: "Alemlerin Rabbine teslim oldum." dedi.

Yorum yap

• Allah, iman sahiplerinin Velî'sidir; onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Küfre sapanlara gelince, onların dostları tağuttur ki, kendilerini nurdan karanlıklara çıkarır. Bunlar cehennemin dostlarıdır. Orada sürekli kalacaklardır onlar.

Bakara 257

Ve tevekkel alellah ve kefa billahi vekila

Ne olursan ol, nerde olursan ol, nasıl olursan ol.
              Ümit ve sabırla O'nu bulabilmeye,
              Bir sebep, bir yol, bir nefes ol.

Bütün Tağutları Red...

Yorum yap

• Ey İman edenler, iman edin...
                Oruç tutuyor musun, hayır. Namaz kılıyor musun, hayır. Peki sen bu hayatın neresinden hayır bekliyorsun?

- Hz Ömer

Yorum yap

• O Allah ki, O'ndan başka ilah yoktur. Gaybı da, müşahede edilebileni de bilendir. Rahman, Rahim olan O'dur. O Allah ki, O'ndan başka ilah yoktur. Melik'tir; Kuddûs'tur; Selam'dır; Mü'min'dir; Müheymin'dir; Aziz'dir; Cebbar'dır; Mütekebbir'dir. Allah, (müşriklerin) şirk koştuklarından çok yücedir. O Allah ki, yaratandır, kusursuzca var edendir, 'şekil ve suret' verendir. En güzel isimler O'nundur. Göklerde ve yerde olanların tümü O'nu tesbih etmektedir. O, Aziz, Hakimdir. (Haşr Suresi, 22-24)

Yorum yap

• Estaizübillâh: Allah bana yeter,Ondan başka İlâh yoktur,
                    Ona tevekkül ederim, O büyük Arşın sahibidir.(Tevbe 129)

Ey Rabbim bağışla merhamet et,
                    Sen merhamet edenlerin en hayırlısısın.(Müminun 118)

Ey Rabbim şeytanların vesveselerinden sana sığınırım.
                    Ey Rabbim yanımda bulunmalarından da sana sığınırım.Müminun (97-98)

Sadakallahül Azim.
                    YANLIZ HZ.ALLAH C.C KORK
                    Akl-ı selim sahibi ol.
                    Aklını kullan.Yalancı olma,hakikatın hılafını söyleme
                    'Ben İzzet ve Celal sahibi Allahdan korkuyorum'diyorsun. Halbuki sen Onun gayrinden korkuyosun.Cinden de,İnsandan da,Melekden de korkma. Gerek konuşan ve gerekse sükut eden canlıların hiçbirinden korkma.
                    Dünya azabından da korkma,ahiret azabından da korkma.Sadece ve yanlız,azab ile azab edecek olan (ALLAH) dan kork ..

Yorum yap

• Göklerde ve yerde olanlar, Allah’ı tespih eder ki; (O) Mâlik’tir (mülkün sahibidir), Kuddüs’tür (mukaddestir), Azîz’dir (üstündür), Hakîm’dir (hüküm ve hikmet sahibidir).-Cuma-1

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X