Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bu Gün ki Halinizi Aydınlatan Bir Ayet Yazın

Collapse
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının ve herkes, yarın için önceden ne göndermiş olduğuna baksın. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır. (Haşr 18)

Yorum yap

• Ant olsun zamana ki, insan gerçekten ziyan içindedirAncak, iman edip de sâlih ameller işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye edenler, birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka... (Onlar ziyanda değiller) [[ASR SURESİ]]
      ben beni bıraktığımda,sen beni bırakma Ya Rab!!!

Yorum yap

• (Ey Muhammed!) Hevâ ve hevesini kendine ilâh edinen, Allah'ın kendi ilmi dahilinde saptırdığı, kulağını ve kalbini mühürleyip gözüne perde çektiği kimseyi görüyor musun? Şimdi onu Allah'tan başka kim hidâyete erdirebilir? Hala düşünmez misiniz? (ZUHRUF SURESİ,23.AYET)

Yorum yap

• Mü'minler ancak o kimselerdir ki, Allah anıldığı zaman yürekleri ürperir
          Konu bekir tarafından (http://www.islamforum.net/member/1839-bekir Saat 14.12.2011, 20:10 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

• " 'Peki' buyurdu; 'duanız kabul olundu. Siz yine istikamette devam edin ve kendini bilmeyenlerin meslekine (yoluna) uymayın !' " ( Yunus : 89 )
            Derdi; Allah'ın (cc) rızası olanlara selam olsun!

Yorum yap

• Yorum yap

• ben beni bıraktığımda,sen beni bırakma Ya Rab!!!

Yorum yap

• İnna Lillahi Ve İnna İleyhi Raciun...

Yorum yap

• Yorum yap

• "Kim bir kötülük işlerse ancak onun kadar ceza görür. Kadın veya erkek, kim, inanarak yararlı iş işlerse, işte onlar cennete girerler; orada hesapsız şekilde rızıklanırlar." (MÜ'MİN SURESİ,40.AYET)

Yorum yap

• Ey Rabbimiz! Unutur ya da yanılırsak, bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et! Rabbimiz Bize dünyada da iyilik ver, âhirette de iyilik ver ve bizi cehennem azabından koru” (Bakara 2/286,201)

Yorum yap

• Her nerede olursanız olun ölüm size yetişir, son derece sağlam kaleler içinde de bulunsanız yine kurtulamazsınız. Onlara bir iyilik erişirse "Bu, Allahtandır" derler, bir kötülüğe uğrarlarsa, "Bu, senin yüzündendir." derler. Ey Muhammed! De ki: "Hepsi Allah'tandır." Bu topluma ne oluyor ki, hiç söz anlamaya yanaşmıyorlar? NİSA SURESİ,78.AYET

Yorum yap

• Allah, size (hükümlerini) açıklamak, size, sizden öncekilerin yollarını göstermek ve tövbelerinizi kabul etmek istiyor. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. (Nisa Suresi, 26 )

Yorum yap

• *FATIR : 18 - Hem günah çeken bir kimse, başkasının günahını çekmeyecek; yükü ağır basan, onun yüklenilmesine çağırsa da ondan bir şey yüklenilmeyecek, isterse bir yakını olsun. Fakat sen ancak o kimseleri sakındırısın ki, gaybda Rablerinin korkusunu duyarlar, namazı dürüst kılarlar. Temizlenen de sırf kendisi için temizlenir. Nihayet dönüş Allah'adır.

Yorum yap

• Sana Kitabı indiren O'dur. O'ndan, Kitabın anası (temeli) olan bir kısım ayetler muhkem'dir; diğerleri ise müteşabihtir. Kalplerinde bir kayma olanlar, fitne çıkarmak ve olmadık yorumlarını yapmak için ondan müteşabih olanına uyarlar. Oysa onun tevilini Allah'tan başkası bilmez. İlimde derinleşenler ise: "Biz ona inandık, tümü Rabbimizin katındandır" derler. Temiz akıl sahiplerinden başkası öğüt alıp-düşünmez.

(AL-İ İMRAN SURESİ / 7 )

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X