Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bu Gün ki Halinizi Aydınlatan Bir Ayet Yazın

Collapse
Bu konu sabit bir konudur.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• " Hem O odur ki gökte de İlah, yerde de İlah'tır ve Hakim O'dur, alim O ve ne yücedir O ki göklerin, yerin ve bütün aralarındakilerin mülkü O'nun ! Saat'e (dair) ilim de O'nun nezdindedir ve hep döndürülüp O'na götürüleceksiniz. O'ndan başka yalvarıp durdukları şeyler şefaat de edemezler, ancak bilerek hakka şehadet eden kimseler müstesna !" ( Zuhruf : 84 - 86 )

Müstesna kişilerin şefaatine nail eyle bizleri Ey Rabbimiz !

Yorum yap

• Allah'tan başka birtakım evliya (veliler) edinenleri Allah daima gözetlemektedir. Sen onlara vekil değilsin."

(Şûrâ 6)

Yorum yap

• "Onların peşinde cehennem vardır. Kazandıkları şeyler ve Allah'tan başka edindikleri evliya (veliler) onlara hiçbir fayda veremez. Onlar için büyük bir azap vardır."

(Casiye 10)

Yorum yap

• "İnkar edenler, 'Sen peygamber değilsin' diyorlar. De ki: "Benimle sizin aranızda şahit olarak Allah ve bir de yanında kitap (Kur'an) bilgisi bulunanlar yeter."( Rad suresi : 43 )

Yorum yap

• "Küfre sapanlar, beni bırakıp da kullarımı veliler edineceklerini mi sandılar. Biz cehennemi bir konuk evi olarak inkârcılar için hazırladık."

(Kehf 102)

Yorum yap

• " Ha sizler öyle kimselersiniz ki, onları seversiniz, onlar ise, bütün kitaba inandığınız halde sizi sevmezler. Sizinle karşılaştıklarında: 'Biz inandık' derler. Yalnız kaldıklarında ise size olan kinlerinden aleyhinizde parmaklarını ısırırlar. De ki: 'Kininizle ölünüz!' Allah, kesinlikle bütün sinelerin özünü bilir." ( Ali imran : 119 )

Yorum yap

• "Allah'ın ayetleri, karşısında okunurken işitir de sonra kibrinden hiç işitmemiş gibi ısrar eder. İşte onu acı bir azap ile müjdele!" ( Casiye : 8 )

Yorum yap

• İnsanlardan öylesi vardır ki, bilgisizce Allah yolundan saptırmak ve o yolu eğlenceye almak için, eğlencelik asılsız ve faydasız sözleri satın alır. İşte onlar için aşağılayıcı bir azap vardır. (Lokman 6)

Yorum yap

• "Elleriyle (bir) Kitap yazıp sonra onu az bir bedel karşılığında satmak için "Bu Allah katındandır" diyenlere yazıklar olsun! Elleriyle yazdıklarından ötürü vay haline onların! Ve kazandıklarından ötürü vay haline onların!"

(Bakara 79)

Yorum yap

• Erkek olsun,kadın olsun her kim mümin olarak iyi bir amel işlerse,muhakkak ona hoş bir hayat yaşatacağız ve yapmakta oldukları amellerin daha güzeliyle ecirlerini muhakkak vereceğiz. NAHL SURESİ,97.AYET
                      ben beni bıraktığımda,sen beni bırakma Ya Rab!!!

Yorum yap

• ''Rablerinin korkusundan titreyenler;Rablerinin ayetlerine iman edenler;Rablerine hiç şirk koşmayanlar;Ve Rablerinin huzuruna varacaklarından yürekleri çarparak verdiklerini verenler;İşte bunlar hayırda yarış yapanlar ve O'nun için öne geçenlerdir.(mümınun suresi,57-61.ayet)

Yorum yap

• [Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin kendisine fısıldadıklarını biliriz ve biz ona şah damarından daha yakınız.] ''Kaf suresi,16.ayet"

Yorum yap

• Biz hiç kimseyi gücünün yettiğinden başkası ile yükümlü kılmayız. Nezdimizde hakkı söyleyen bir kitap vardır ve onlar haksızlığa uğratılmazlar. (Mü'minûn suresi,62.ayet)

Yorum yap

• De ki: Ey iman eden kullarım, Rabbinizden sakının. Bu dünyada iyilik edenler için bir iyilik vardır. Allah’ın arz’ı geniştir. Ancak sabredenlere ecirleri hesapsızca ödenir. (Zümer suresi,10.ayet)

Yorum yap

• TaHa 7

Sen sözü açığa vursan da, gizlesen de Allah için birdir. Çünkü O, gizliyi de bilir, ondan daha gizli olanı da.

Ve tevekkel alellah ve kefa billahi vekila

Ne olursan ol, nerde olursan ol, nasıl olursan ol.
                                Ümit ve sabırla O'nu bulabilmeye,
                                Bir sebep, bir yol, bir nefes ol.

Bütün Tağutları Red...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X