Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ölüm ve sonrasını düşününmek sizi kokutuyormu

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Bizim kadar rahat yaşayamayanların hesabı bile zor olmuşken, bizim hesabımız nasıl olur kim bilir?

Yinede havf ve reca, düsturumuz bu inşaAllah...

Yorum yap

bende çok korkuyorum... Allah merhamet etsin inşallah
      “Bu din garip başladı, garip devam edecek ve garip bitecektir. Ne mutlu o gariplere.” (Müslim, İbn-i Mace)

Yorum yap

şu dünyada ki sürüngenlik, içi boş fikirler ,günü kurtarmaya dayalı hayatlar ,bir tarafta sefa bir tarafta cefa,samimiyetsizce duruşlar ,sabırsızca yapılmış isyankarlık oldukça ölümden korkuyorum...çünkü sanıyorum ki hepsine sebep benim ...
        Ey ilim iddiasında bulunan, hani ağlaman? Yüce ALLAH’ın (C.C) korkusundan gözlerin yaşarıyor mu? O’ndan korkman ve günahları itirafın nerede? Nefsinle cenk etmek ve onu terbiye etmek yok mu? O’nu HAK tarafına çağırman nerede?
        Bunların hiçbiri sende yok. Bütün derdin kasa, masa, yemek ve eğlenmek. Aklını başına al. Dünyadaki nimetlerden sana gelecek bir kısmetin varsa gelir, üzülme içini ferah tut. Bekleme yükünden kurtulursun, hırsın ağırlığı seni yormaz.

Yorum yap

:4_12_11::4_12_11::4_12_11:Ölmekten değil sonrası korkutuyor insanı bilerek yada bilmeyerek işlediğimiz günahların affına sığınıyoruz RABBİM karşısında Bana göre korkmuyorum diyen insan ya ALLAH(azze ve celle ) hakkında bişey bilmiyor.yada gerçekten dinimizi ve hayatını KURANI KERİME göre yasıyor.Bana göre okuduğum kitaplardan anladığım kadarıyla dinimiz kıldan ince kılıçtan keskin diye bir tabir vardır ya gerçekten öyle.Dikkat edilmesi gereken çok husus var arkadaşlar.

Yorum yap

Kendi ameline güvenen insan ölümden korkar. Allah'ın (cc) rahmetine güvenen ise, korku ne kelime; ölümü vuslat görür. Ama, Allah'ın (cc) rahmetine güven de öyle kuru kuruya olacak bir şey değil, bilakis amel edilerek kazanılacak bir değerdir. Allah (cc) cümlemizi bu korkudan emin ve muhafaza buyursun inşaallah.
            Derdi; Allah'ın (cc) rızası olanlara selam olsun!

Yorum yap

çok korkuyorum çok korkutuyor

cennet cennet dedikleri
              üç beş köşkle üç beş huri
              isteyene ver onları
              bana seni gerek seni

yunus emre

Yorum yap

İnsan bilmediğinden ürker,korkar.
                Dolayısıyla benim için de korkmamak mümkün değil.
                Rabbimin huzrunda halim nolur,bunu düşünmek cevabı olumlu bile olsa insanı korkutuyor
                Çünkü herşeye rağmen tam ve eksiksiz bir kulluk ile çıkamayacağız yüce huzuruna.....
                Kainatta en yüksek hakikat imandır,imandan sonra namazdır.(Sözler/Said Nursi)

Yorum yap

evet ölüm ve sonrası korkutuyo beni çünkü galiba ölsem cehenneme giderdim tabi Allahtan gelen herşeye razıyım eyer cehenneme gittiysmede haketmişimdir kötü bi insanımdır ...ama ölüm böyle nebiliyim ruhlar felan korkutucu geliyo tabi bilinmeyen bi durum nedesek boş şimdi

Yorum yap

Çok düşündüm ölümden sonra ne olacak diye.. bii bilsem
                    Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. (Hz. Ali (r.a))

Yorum yap

Bir kucak dolusu günahla göcüp gitmekten cok korkuyorum. Allah`in merhametini hatirima getirince rahatliyorum.

Yorum yap

Ben bakar bakmaz korkutmuyor/u işaretledim...
                        Hani hep şuna inandım ben ölüm bir son değil
                        Tam tersine bir başlangıçtır
                        Uyuyorduk uyandık inşaALLAH
                        Ahirete doğru giderken yolculuk halindeyiz
                        Ve iyi yada kötü bir şekilde bu yolculuk kabir kapısında sona erecek....
                        Sonra düşünüyor insan bizi orada bekleyenleri
                        İnşaALLAH iyi bir şekilde değerlendirir ve güzel ekeriz dünya tarlamızı
                        Ve bütün kardeşlerimizlede ahirette meyvesini yeriz...

Ümitvar olmak lazım
                        Evet korkuyla ümit arasında gitmeli insan
                        Lakin korkuya kapılmakda olmaz her vakit
                        Zira ne diyor RABB_i Rahimimiz
                        Rahmetim gazabımı geçti.....

O nedenle korkmuyor ve diyorumki
                        Kişi her daim sevdiğiyle beraberdir.....
                        Dua ile,,,

Yorum yap

hayır korkutmuyor

Yorum yap

Ölümden korkmuyorum açıksası ama sonrası sonra ne olacak...ALLAH (C.C)affı merhameti tüm kullarının üzerinde olur inşALLAH
                            Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. (Hz. Ali (r.a))

Yorum yap

vaybe en son 3 yıl önce foruma girdiydim açtığım anketi görünce şaşırdım bu aralar ölüm aklımdan çıkmıyor sokakta yolda

Yorum yap

0707ugur Nickli öğeden Alıntı Mesajı göster
                                vaybe en son 3 yıl önce foruma girdiydim açtığım anketi görünce şaşırdım bu aralar ölüm aklımdan çıkmıyor sokakta yolda
                                Doğru yoldasınız, şükretmek lazım...

Ve tevekkel alellah ve kefa billahi vekila

Ne olursan ol, nerde olursan ol, nasıl olursan ol.
                                Ümit ve sabırla O'nu bulabilmeye,
                                Bir sebep, bir yol, bir nefes ol.

Bütün Tağutları Red...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X