Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Taşındı

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Taşındı

  Alevi Radyolar

  Alevi Radyolar Dinleyicilerimize Müjde!

  Yeni eklediğimiz protokoller sayesinde geniş band yayın yapan bütün türkü radyolarını Alevi Radyolar isimli IOS ve Android uyumlu mobil uygulamamız sayesinde ister Android uyumlu cep telefonunuz veya tabletinizden, ister IOS uyumlu IPAD veya IPhone mobil cihazınızdan kesintisiz dinleyebilirsiniz. Icecast, Southcast, Red5 ve Wowza streaming serverlarını kullarak yayın yapan bütün yerel alevi radyoları dinleyebilirsiniz.

  Alevi Radyolar Nedir?

  Alevi Radyolar, Android tabanlı işletim sistemlerine sahip mobil cihazlar üzerinde kesintisiz ve reklamsız radyo dinlemenize olanak veren bir yazılımdır.Alevi müziği salt dinsel bir müzik olmayıp yaşamın içinde; gündelik sorunların, insani duyguların dile getirildiği gibi dini düşüncede hakikate ulaşmanın bir aracıdır. İslamiyetin diğer mezeplerin müzik ile olan çelişkisinin aksine Alevilik inancı müziği kutsal gören ve ibadeti müzikle iç içe geçen ender inanışlardan biridir. Bu nedenle müzik, kültürel anlamda bireyin sanatsal açıdan gelişmesini sağlayan, toplumsal olarak ise örgütleyen bir işleve sahiptir. Tarih boyunca geçerliliğini koruyan ve Alevi kimliğinin önemli unsurlarından biri olan müziğinin günümüzde metalaşıp/ yozlaştırılarak eğlence sektörüne sunulmaya başlanması muhalif bir yapıya sahip olan bu kültürel yapıya vurulan bilinçli bir darbedir.

  Nasıl Yükleyebilirim?

  Android uyumlu cihazınızdan google play store uygulamasını çalıştırın. “Alevi Radyoları” kelimesini aratın ve MobIslam geliştiricisinin uygulamaları listesinden uygulamayı cihazınıza yükleyin.  Hemen indirmek ve bir an önce islami yayın yapan dini radyoları dinlemek istiyorsanız;

  https://play.google.com/store/apps/d...r.mobislam.com
  Yenilikler

  Favorilerim listesi eklendi.
  Intel işlemcisi kullanan android cihazlarında çalışmamasına sebebiyet veren problem düzeltildi.
  Bütün android tabanlı işletim sistemlerinde sorunsuz çalışması sağlandı.
  Programın yönetim bölümü ve görünümü tamamen yenilendi.
  Performans iyileştirmesi yapıldı.
  Radyo sayısı arttırıldı.
  Radyo listesinin dinamik olarak güncellenmesi sağlandı. Bu özellik sayesinde yeni mobil uygulamanızı güncelleme yapmadan radyolarınız otomatik olarak güncellenecektir. Yeni radyolar sürekli eklenecektir.
  İnternet paketinizi minimum seviyede kullanır.
  Arka planda çalışabildiği için diğer uygulamalarda olan şarj bitirme problemi yoktur. Cihazınızın ekranını kapatıp dinleyebilirsiniz.
  HLS – HTTP Live Streaming Protokolü Desteği Eklendi.
  RMTP – Real Time Messaging Protokolü Desteği Eklendi.
  RTSP – Real Time Streaming Protokolü Desteği Eklendi.
  MMS – Microsoft Media Server Protokolü Desteği Eklendi.

  Kullanılan Teknolojiler

  Android Studio v2.0
  PHP + MYSQL
  LibBass – un4seen
  VTM

  Kaynak : http://www.mobislam.com
  Konu Admin tarafından (http://www.islamforum.net/member/1-admin Saat 21.05.2016, 23:41 ) değiştirilmiştir.
Hazırlanıyor...
X